VIT - ZIZ
ONLINE
9.5.2013 | Ondřej Nejedlo

O postupu do Gambrinus ligy se bavíme. Už je to aktuální, říká Tomáš Okleštěk

Byla mu předpovídána velká budoucnost. Vždyť si z Mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2007 přivezl stříbrnou medaili. Dokonce skóroval v penaltovém rozstřelu v osmifinále proti Japonsku. Podobně jako několik jeho spoluhráčů se ale poté postupně ztrácel z očí. Tomáš Okleštěk se vydal z rodného Brna na epizodní angažmá do bulharského PFC Minjor Pernik, odkud se ale brzy vrátil do České republiky. Kariéru se snaží restartovat ve Znojmě. V utkání na Žižkově nastoupil až na posledních třicet minut. Byl však jedním ze strůjců vydřeného bodu, neboť po jeho centru vyrovnával v poslední minutě Adam Ševčík.

Vezete si bod ze Žižkova. Jste s ním spokojení?

Asi ano. Měli jsme celkem dost šancí, ale domácí taky. Takže v konečném součtu jsme asi opravdu spokojení.

Jak byste zhodnotil průběh samotného utkání?

Hrál se svižný fotbal. Jak jsem řekl, na obou stranách bylo plno šancí. Možná mohlo padnout více branek.

Jak moc mrzí po remízovém zápase nevyužití několika opravdu velkých gólových šancí?

Předchozí působení: Brno, Čáslav, Pernik

Hlavně ve druhém poločase jsme mohli víckrát skórovat. V tom prvním jsme až tolik šancí neměli. Dali jsme pouze jeden gól, kdybychom dali dva, vyhrajeme.

Bavíte se už nyní ve Znojmě o postupu do první ligy?

Ano, určitě. Už je to aktuální. Postoupit samozřejmě chceme, proto hrajeme fotbal.

Jak moc sledujete výkony týmu Bohemians 1905, který s vámi bojuje o první příčku, potažmo dalších celků?

Možná více sledujeme mančafty pod sebou, protože se na nás můžou dotáhnout.

V příštím kole hostíte Bohemians Praha. Jaký očekáváte průběh zápasu?

Minule jsme od nich dostali čtyřku, tak jim to budeme chtít vrátit.

Novinky

Do Táborska se vrací trenér Nádvorníkvčera | Nový, či spíše staronový kouč povede fotbalisty Táborska. Do klubu se vrací Roman Nádvorník, jenž Jihočechy naposledy vedl v listopadu 2013. K mužstvu se připojí v lednu, kdy s ním zahájí zimní přípravu. Vedení Táborska si od Nádvorníkova angažování slibuje vylepšení postavení týmu v tabulce Fortuna národní ligy. Po podzimu je celek ze Sezimova Ústí s 18 body dvanáctý.
Pohárové utkání Táborska s Libercem bylo odloženo30.11.2016 | Osmifinálový zápas MOL Cupu mezi Táborskem a Slovanem Liberec byl odložen. Na stadionu Soukeník v Sezimově Ústí totiž od rána mrzne a rozhodčí na nebezpečném povrchu nedovolili duel odehrát.
Zdeněk Hašek skončil na lavičce Žižkova29.11.2016 | Fotbalisty Viktorie Žižkov již nepovede trenér Zdeněk Hašek. Klub s ním po vzájemné dohodě ukončil spolupráci. Hašek vedl Pražany od konce září 2015 a postoupil s nimi do druhé ligy. Za podzim osmačtyřicetiletý lodivod nasbíral s Viktorií 23 bodů a v tabulce obsadil průběžné sedmé místo.
Momentem 15. kola ukončení vlašimské vítězné šňůry22.11.2016 | Fotbalistům Táborska se v rámci 15. kola podařilo ukončit sedm zápasů trvající vítěznou sérii Vlašimi, když s ní remizovali 1:1, a zasloužili se o titul moment kola.
Momentem 14. kola olomoucká kanonáda15.11.2016 | Fanoušci FNL zvolili momentem 14. kola vysoké vítězství olomoucké Sigmy, která v televizním utkání rozstřílela poměrem 5:0 oslabené Ústí nad Labem.