21.04.2017 | Pavel Kortus | Rozhovory

Dělba bodů je spravedlivá, myslí si po remíze s Baníkem českobudějovický útočník Ivo Táborský

Foto: Vlastimil Vacek
České Budějovice – Zápas dvou rozdílných poločasů se odehrál na závěr 23. kola Fortuna národní ligy. Českobudějovické Dynamo v něm stáhlo dvougólový náskok ostravského Baníku a oba celky z popředí tabulky se tak rozešly smírně. "Baník tentokrát nepředvedl s týmem, který má, takový výkon, jaký je v jeho silách. Ale dokázali nám dát dva góly, takže remíza je spravedlivá," myslí si forvard Jihočechů Ivo Táborský, který vstřelil z přímého kopu druhý gól svého týmu.

S bodem ze zápasu s Baníkem Ostrava jste nakonec spokojeni?

Ano. Myslím si, že můžeme být spokojeni, protože jsme odehráli dobrý zápas. Ostrava lepší nebyla. Troufnu si tvrdit, že poločasový výsledek 0:2 neodpovídal tomu, co se dělo na hřišti. Tak to ale bohužel ve fotbale občas bývá. Zaplaťpánbůh, že jsme ve druhé půli vstřelili dva góly a urvali alespoň bod. 

Ivo Táborský

Tým: SK Dynamo České Budějovice
Narozen: 10.05.1985
Pozice: Útočník
Výška: 184 cm
Váha: 75 kg
Předchozí působiště: Slavia Praha, Bohemians 1905, Příbram, Xaverov, Mladá Boleslav, Slovan Bratislava (Slovensko), Teplice, Inter Baku (Ázerbájdžán)

Muselo to být pro vás po prohraném prvním poločase těžké i z toho důvodu, že Baník měl jen dva rychlé brejky, které skončily gólem. Tomu prvnímu navíc předcházela sporná situace u postranní čáry. 

Zase jsme přestali hrát, stejně jako s Olomoucí. Nechci bránit rozhodčí, ale i oni občas udělají chybu. Já vím, že jsem se před druhým gólem také rozčiloval. Myslím si, že to byla penalta. Ale nesmíme se s rozhodčím hádat a přestat hrát. To je fotbal, nebyl to od rozhodčích záměr. 

Co jste si řekli v kabině před druhým poločasem? 

Řekli jsme si, že půjdeme druhý poločas vyhrát. Nechtěli jsme dostat jako s Olomoucí další góly, ale tehdy to byl úplně jiný zápas. Baník tentokrát nepředvedl s týmem, který má, takový výkon, jaký je v jeho silách. Ale dokázali nám dát dva góly, takže remíza je spravedlivá. 

Nezdálo se vám, že byli hráči Baníku až příliš sebejistí? Jako by si mysleli, že se jim za stavu 0:2 už nemůže nic stát? 

Jdou za postupem, mají na druhém místě náskok, mají právo mít vysoké sebevědomí. Ale jestli hráli lehkovážně, to nevím. To si musí zhodnotit asi spíš oni sami. 

Vám se podařilo vyrovnat z přímého kopu, kterému předcházel faul Zápotočného na hranici vápna na vaši osobu. Sice jste se dožadoval penalty, ale záhy jste si spravil chuť. 

Měl jsem radost. Vyrovnal jsem na 2:2 a zbývalo dost času na to dát rozhodující branku. To se sice nepovedlo, ale i tak můžeme být s naším výkonem spokojeni. Trestňák se mi povedlo kopnout tak, jak jsem chtěl. Gólman toho asi moc neviděl. 

Nenabízelo se kopat přes zeď? Podobně jste na podzim skóroval doma s Prostějovem. 

Tehdy byli ve zdi menší hráči. Baník postavil do zdi vysoké hráče, takhle zblízka přes zeď by to trefil jenom Vozi (směje se a ukazuje směrem ke generálnímu manažerovi Martinu Vozábalovi, který stojí opodál). 

Hned v neděli vás čeká další těžký zápas. Tři dny po Baníku budete bojovat v Opavě. Jak stihnete zregenerovat? 

Těžko. Hlavně ti starší hráči s tím mohou mít problém. Já ne, já jsem ještě mladej (směje se). Jaro nám výsledkově nevychází i kvůli tomu, že máme zraněné tři hráče základní sestavy. To je fakt, žádná výmluva. Je nás třináct, čtrnáct, to není ideální. Ale do Opavy určitě pojedeme bodovat. Čeká nás šestihodinová cesta, na výlet tam nejedeme! 

64. Kladrubský
74. Táborský
20. Hrubý
23. Nerad
56. Kladrubský
83. Šourek
41. Pokorný
79. Nerad
90. Jakubov
Sestavy
Křížek – Klesa, Šourek, P. Novák, Kladrubský – Čavoš, Hála (54. Matějka) – Wermke, Benát, Funda (90. Vopat) – Táborský
Trenér: Jiří Lerch a David Horejš
Vašek – Breda, Pokorný (55. Mešaninov), Zápotočný, Hučko – Hlinka, Nerad – Sus, Hrubý, Granečný – Jakubov
Trenér: Vlastimil Petržela
Rozhodčí: Váňa – Koval, Kožár (Černý) • Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov • Diváci: 1214