19.05.2017 | Pavel Kortus | Rozhovory

Vlašimský střelec Pavel Vyhnal dvěma góly podtrhl českobudějovickou bídu

České Budějovice – Opatrný první poločas dohrávky 25. kola Fortuna národní ligy mezi Českými Budějovicemi a Vlašimí rozhodně nenaznačoval, že by měla přijít po změně stran čtyřbranková smršť Středočechů. Ale přišla. Dvěma góly se na ní podílel nejlepší střelec Vlašimi Pavel Vyhnal. "Máme silný kádr, ale nečekali jsme, že budeme rozdávat takové nářezy," zářil po utkání.

Zvítězili jste popáté v řadě, v Českých Budějovicích jste vyhráli po výborné druhé půli 4:0 a vaše jarní jízda pokračuje.

Je to paráda. Máme silný kádr, ale nečekali jsme, že budeme rozdávat takové nářezy.

Předchozí působiště: Sezimovo Ústí, Bohemians 1905, Slavia Praha, Vyšehrad

Když byste takhle hráli v podzimní části, tak jste nyní mohli prohánět Ostravu a Olomouc v boji o postup.

Nám se nepovedl vstup do sezony. V závěru podzimu už jsme vytvořili šňůru sedmi vítězství za sebou. Nechytli jsme začátek, ale pak jsme to začali válcovat.

První poločas proti Dynamu byl oboustranně opatrný. Duel jste ale zřejmě zlomili dvěma slepenými góly na začátku druhého dějství. Souhlasíte?

Ano. Hrozně nám pomohl první gól Hada (Vojtěcha Hadaščoka, pozn. autora), který si výborně naskočil na centr a hlavičkou to uklidil. I vzhledem k velkému horku jsme chtěli hodně držet míč a soupeře utahat, protože běhat bez míče je náročnější, obzvlášť v tomhle počasí. To se celkem povedlo, pak nám tam góly napadaly.

Vy jste přidal druhý gól, když jste trefil odkrytou branku. Nehrklo ve vás, když balon letěl do břevna a až potom se odrazil do sítě?

Přihrávka od Hada byla dost prudká. Snažil jsem se míč usměrnit do branky a se štěstím to tam o břevno padlo.

Váš druhý gól přišel po standardce Adama Kučery, kdy vás domácí obrana nechala hlavičkovat z poměrně komfortní pozice.

Mám chodit na první tyč a vyšlo to. Kůča mě krásně trefil, míč jsem jen hlavou štrejchl a spadlo to tam.

Po výhře na jihu Čech máte jisté čtvrté místo, třetí už být nemůžete. I tak ale zažíváte nejlepší sezonu v historii klubu!

Jednapadesát bodů nikdo nečekal. Jsme moc spokojeni a máme velkou radost. Ještě nám chybí dva zápasy. Když přidáme šest bodů, tak to bude bezvadné!

48' Hadaščok
52' Vyhnal
72' Reiter
84' Vyhnal
44' Funda
56' Klesa
88' Kladrubský
61' Piško
Křížek – Klesa (59. Vopat), Šourek, Havel, Funda – Čavoš, Kladrubský – Wermke, Benát, Pešek (55. Kadula) – Táborský (75. Matějka)
Na lavičce: Rotbauer, Novák, Hála, Kalousek
Trenér: David Horejš
Le Giang – Wiesner, Piško, J. Štochl, Milan Kadlec (77. Vrána) – Reiter, Kulhánek, Hašek, Kučera (85. Hrebeniuk) – Vyhnal, Hadaščok (65. Jeslínek)
Na lavičce: Nguyen, Ngimbi, Duga, Tarczal
Trenér: Petr Havlíček
Rozhodčí: Severýn – Šimáček, Podaný • Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov • Diváci: 342