04.04.2018 | Jiří Paýr | Zápas

Další krok k návratu mezi elitu. Příbram zničila čtyřmi góly Vlašim

Foto: fkpribram.cz
Vlašim – Po Viktorii Žižkov nasázeli fotbalisté Příbrami čtyři branky také Vlašimí, tentokrát však s tím rozdílem, že sami ani jednou neinkasovali. V rozmezí od 12. do 18. minuty se hosté prosadili hned třikrát a domácí byli zralí na ručník. Po změně stran Příbram vedení v poklidu hlídala, dvanáct minut před koncem navíc přidal čtvrtou trefu Slepička.
bez branek
12. Matoušek
16. Matoušek
18. Fantiš
78. Slepička
bez karet
52. Květ
85. Soldát
Sestavy
Řehák – Mil. Kadlec, J. Štochl, Piško, Tusjak – Janda, Skopec (35. Mareček), Badocha, Kučera (46. Vodháněl) – Hadaščok, Fotr (69. Ch. Frýdek)
Trenér: Petr Havlíček
Boháč – Květ (69. Soldát), Zápotočný, Tregler, Kodr – Hlúpik, Grajciar, Skácel, Matoušek – Ayong (56. Slepička), Fantiš (82. Antwi)
Trenér: Josef Csaplár
Rozhodčí: Klíma – Vodrážka, Kotalík • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Diváci: 725

Komentář

Zápas hraný za příjemného jarního počasí začal vyrovnanou podívanou. Domácím se po rohovém kopu branku ohrozit nepovedlo. Hosté byli v této dovednosti nebezpečnější, když pálil Skácel. Tentokrát Řehák lovit míč ze sítě nemusel. Ve 12. minutě se ke střele dostal Tusjak, ale mířil nepřesně. Následnou protiakci táhl po pravé straně Jan Matoušek, který výborně proklouzl až do vápna, kde s pomocí tyče rozjásal své spoluhráče poprvé. 

Po dvou minutách se hosté radovali znovu. Zaváhání v rozehrávce využil opět Jan Matoušek, který tentokrát s pomocí teče jednoho z obránců překonal bezmocného Řeháka. Když přišla záhy ještě povedená rána Antonína Fantiše, byli domácí zralí na ručník.

Vlašimští fanoušci byli jako opaření. Hráči se dokázali oklepat a snížit mohl Oskar Fotr, který ale svou střelu otřel pouze o obránce. Vlašim dokázala svého soupeře na chvíli přitlačit, ale další šance se nedostavily.

Ve druhém poločase si Příbramští v poklidu hlídali svůj náskok a Vlašim na svou polovinu pouštěli pouze sporadicky. Přesto se do dvou slibných šancí dostal Ladislav Janda, ale nejprve chtěl v dobré pozici ještě přihrávat, a poté pálil nepřesně. Hosté nezůstali jen u bránění a snažili se trápit i obranu svého soupeře. Skácela dokázal Řehák vychytat, ale jedenáct minut před koncem se marně natahoval po střele Miroslava Slepičky, který s pomocí tyče stanovil výsledku konečnou podobu.