06.05.2017 | Petr Komárek | Zápas

Souboj o „více než tři body“ nepoznal vítěze, Frýdek remizoval se Sokolovem 1:1

Frýdek-Místek – V duelu Frýdku-Místku se Sokolovem šlo o hodně. Oba týmy od sebe v tabulce dělily pouhé tři body, navíc se pohybují na pozicích nebezpečně blízko sestupového pásma. Od něj se nakonec jak Valcíři, tak Západočeši oddálili stejně. Remizovali spolu totiž 1:1.
3' Ševčík
17' Glaser (pen)
13' Nworah
58' Byrtus
75' Ševčík
90' Slaninka
25' Glaser
75' Krajačič
90' Přeučil
Mihálek – Švrček, Klabník, Literák, Ilko (27. Byrtus) – Hykel (11. Nworah), Šichor (88. Spasojević), Slaninka, Berežný – Šumský, Ševčík
Na lavičce: Prepsl, Fertaľ, Willwéber, Termanowski
Trenér: Leoš Kalvoda
Belaň – Dobrotka, Krajačić, Medvěděv, Ševčík – Glaser, Kosak (64. Přeučil), Machek, Zorvan (89. Sadílek) – Jakub Dvořák II., Provod
Na lavičce: Šiman, Mejdr, Vokáč
Trenér: Vítězslav Hejret
Rozhodčí: Berka – Vlček, Petřík • Stadion: Stadion Stovky • Diváci: 479

Frýdek do utkání vstupoval pod vedením staronového kouče Leoše Kalvody. Obě branky zajímavého zápasu, jehož podzimní obdoba nabídla šestigólovou přetahovanou s nerozhodným výsledkem 3:3, přišly hned v prvních dvaceti minutách.

Jako první se radoval domácí Frýdek. Po Šumského přímém kopu přiletěl do šestnáctky dlouhý centr, který si na hranici ofsajdu zpracoval Adam Ševčík a zamířil přesně na vzdálenější tyč. Sokolov mohl odpovědět zásluhou Provoda, ten ale po pasu Zorvana pálil jen do břevna. Následné hosté zahrávali roh, po němž Dobrotka hlavičkoval těsně vedle.

V 16. minutě fauloval Literák ve vápně Dvořáka a Sokolovští dostali od rozhodčího Berky možnost pokutového kopu. K tomu se postavil Petr Glaser, jenž v posledním utkání proti Frýdku zaznamenal hattrick, a proti Mihálkovi nezaváhal. Stejný hráč zakončoval z dobré pozice i krátce před koncem prvního poločasu, po kombinační akci tria Medveděv-Kosak-Provod ovšem minul.

Nedlouho po startu druhého dějství zkusil střelecké štěstí domácí Švrček, sokolovský Belaň však balon vyrazil na rohový kop. Z této standardní situace rezultoval pokus Šumského z voleje, který letěl nad bránu. Motor frýdecké hry měl na svědomí také centr od rohového praporku, po kterém z úhlu prověřil Belaňovu pozornost Švrček. Mnohem větší šanci si ovšem v 86. minutě vytvořil Sokolov. Z pravé strany si na přihrávku od jednoho ze svých spoluhráčů naběhl Medveděv, jenže poté sám před brankou trefil pouze Mihálka.

Mač dvou celků z dolní části druholigového pořadí tím pádem skončil smírně 1:1.