06.05.2017 | Petr Komárek | Zápas

Baník udolal Varnsdorf jediným gólem, postaral se o něj Sus

Ostrava – Těsné, ale počítá se. Tak vyznívá vítězství fotbalistů Baníku Ostrava nad Varnsdorfem. V utkání hraném na Městském stadionu ve Vítkovicích padla jediná branka. Krátce po hodině hry se o ni postaral domácí Martin Sus. Ostravané tak udělali další kýžený krok vstříc nejvyšší soutěži, před třetí Opavou si i nadále udržují pětibodový náskok.
61' Sus
77' Urgela
76' Knejzlík
84' Zieris
Vašek – Sus (81. Mondek), Pokorný, Zápotočný, Hučko – Hrubý, Nerad (46. Mičola), Hlinka, Breda, Helešic – Jakubov (46. Urgela)
Na lavičce: Šustr, Celba, Granečný, Pekár
Trenér: Vlastimil Petržela
Samoel – Novotný, Zieris, Lischka, Knejzlík – Beránek (75. Švantner), Zbrožek – Bláha, Durdević (71. Dordič), Richter (66. Bílek) – Fotr
Na lavičce: Porcal, Cennerazzo, Daníček, Kozma
Rozhodčí: Nenadál – Kubr, Vít • Stadion: Městský stadion Ostrava-Vítkovice • Diváci: 3380

Baník poprvé zahrozil nedlouho po uplynutí úvodní čtvrthodiny zápasu. Z levé strany šestnáctky střílel Hrubý, brankář Varnsdorfu Miroslav Samoel ale jeho pokus zneškodnil. Strážce ostravské svatyně Petr Vašek si první ostřejší zákrok připsal ve 25. minutě. Po chybě Helešice musel likvidovat zprava letící střelu z kopačky Richtera.

O dvě minuty později zakončoval z vápna nikým nestrážený domácí útočník Alexander Jakubov. Vzájemný souboj se svým bývalým spoluhráčem ale prohrál. Hostující gólman předvedl výborný zákrok. Po půlhodině hracího času se znovu připomněli Severočeši. Na centr z rohového kopu si kousek před malým čtvercem naskočil Fotr a Vašek jeho hlavičku pod břevno vytěsnil nad branku.

Zajímavé šance byly k vidění i po přestávce. V 59. minutě se po centru Suse naskytla velká možnost Matěji Helešicovi, jenže ten poslal balon mimo tři tyče. Dvě minuty nato přišel zlomový moment celého utkání. Tlaku ostravského mužstva využil Martin Sus, k němuž propadl pas z levé strany. Sedmadvacetiletému obránci či záložníkovi pak už zbývalo jen nasměrovat balon do odkryté branky, s čímž neměl problém.

Další branky již diváci, kterých i přes televizní duel hokejového nároďáku přišlo do ochozů ostravského stánku více než tři tisíce, neviděli. Baník tak pokořil Varnsdorf nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.