21.05.2017 | Jakub Kudláč | Zápas

Frýdek-Místek stále nemá jistotu záchrany, ve Varnsdorfu nebodoval

Varnsdorf – Fotbalisté Frýdku-Místku nevyhráli podesáté v řadě a stále je tak straší hrozba sestupu. Vzhledem k vítězství Vítkovic nad Pardubicemi mají Slezané po prohře 0:4 ve Varnsdorfu náskok na sestupující příčku už jen bod. Poslední kolo hraje Frýdek na půdě Ústí nad Labem.
19' Durděvič
30' Daníček
39' Kozma
87' Švantner
45' Dordič
49' Samoel
15' Klabník
43' Willwéber
Samoel – Cennerazzo, Novotný, Zbrožek, Knejzlík – Daníček (67. Švantner), Dordič (59. Bílek), Bláha, Richter – Kozma (75. Luňák), Durdević
Na lavičce: Beránek, Rudnytskyy, Fotr
Mihálek – Ilko, Švrček, Klabník, Berežný – Hykel, Šichor, Šumský (54. Termanowski), Willwéber – Byrtus (73. Slaninka), Ševčík (46. Velička)
Na lavičce: Prepsl, Hamšík, Spasojevič, Šafner
Trenér: Leoš Kalvoda
Rozhodčí: Matějček – Blažej, Šimáček • Stadion: Městský stadion v Kotlině • Diváci: 652

Jenomže Frýdeckomístečtí nezačali úplně nejlépe. Náporu soupeře odolávali pouze do devatenácté minuty, kdy centr Kozmy uklidil za záda Mihálika Fahrudin Durdević. Naději na nějaký bodový zisk živili hosté pouze dalších deset minut. Ve 29. minutě pohlednou akci zakončil hlavičkou Nikolas Daníček a dal domácím náskok 2:0.

Slezané se nedokázali vzepřít soupeři ani poté. Po dalších deseti minutách inkasovali potřetí, kdy si opět nepohlídali centr do vápna. Tentokrát hlavičkou zakončoval Daniel Kozma. Ve 43. minutě navíc hostující Ľubomír Willwéber inkasoval za faul na půli hřiště žlutou kartu, načež za nesportovní chování přišel i kartónek červený. Hororový poločas pro Frýdek byl tak u konce s výsledkem 3:0 a oslabením o jednoho muže.

Snad jedinou šanci v zápase měli hosté po změně stran. Brankář Samoel v šestnáctce fauloval Hykela a rozhodčí nařídil pokutový kop. Jeho exekutorem byl Šumský, střelu k tyči ale domácí brankář lapil.

Poté už byl obrázek hry zase stejný jako v první půli. Durdević nabídku Daníčka v gól neproměnil, posléze druhý jmenovaný zase nabídl branku Richtrovi, ani ten ale neměl přesnou mušku. Třetím „paličem“ do party byl v 70. minutě Cennerazzo, ten branku Mihálika přestřelil.

Nakonec ale přeci jenom ještě zvýšení na 4:0 přišlo. Pět minut před koncem střídající Patrik Švantner dalekonosnou ránou uzavřel gólový účet nedělního duelu.