15.11.2017 | Filip Lefenda | Aktuální zprávy

Šlágr měsíce v režii postupových adeptů, Opava přivítá před televizními kamerami Hradec

/VIDEO/ – Praha – Patnácté kolo Fortuna národní ligy přinese řadu zajímavých zápasů, jedním z nich bude i duel s přídomkem šlágr měsíce. Od pátečních 13 hodin jej před kamerami České televize obstarají dva postupoví adepti – v tabulce druhá Opava a šestý Hradec Králové.

Slezský FC, jenž byl před sezónou jakožto loňský finalista poháru považován za hlavního favorita na postup, je aktuálně o jeden bod za vedoucím Třincem. Oproti většině svých konkurentů však mají Opavané odehrán jeden zápas navíc – 16. kolo předehrávali svěřenci trenéra Skuhravého ve Vítkovicích již minulý pátek. Na půdě ostravského soupeře uspěli v poměru 2:1.

Rovněž Hradce by rád mezi českou fotbalovou smetánku, mezi kterou se ještě v loňské sezóně pohyboval. Zatím však zůstávají Východočeši za očekáváním. I oni se v posledním duelu utkali s Vítkovicemi, výhrou 2:0 pak Votroci ukončili šestizápasové čekání na vítězství. V tabulce staronovému účastníkovi Fortuna národní ligy patří s 21 body šestá pozice.

Kromě souboje obou týmů půjde zároveň i o střetnutí nejlepších kanonýrů. Královéhradecký Jan Pázler s jedenácti zásahy druholigové střelecké statistice vévodí, opavský Nemanja Kuzmanovič je s dvougólovým mankem druhý. Nutno podotknout, že Kuzmanovič nehraje pouze v útoku – v posledních utkáních nastupoval v záloze a ve Vítkovicích dokonce v obraně.

Opava Hradec Králové neporazila už pět soutěžních utkání v řadě. Naposledy se loni v dubnu zrodil Pod lízátky hubený triumf domácích v poměru 1:0. Jak dopadne bitva, která opět leccos napoví o postupových šancích, tentokrát?