04.04.2018 | Filip Kortus | Zápas

Dynamo proti Varnsdorfu dvakrát vedlo, nakonec uhrálo pouze bod

Foto: Michal Bártík (dynamocb.cz)
České Budějovice – Dohrávku 17. kola obstaraly ve středu týmy Českých Budějovic a Varnsdorfu. Domácí chtěli na jaře konečně poprvé bodovat, což se jim podařilo, vzhledem k vysokým ambicím i faktu, že Jihočeši dvakrát vedli, však určitě pomýšleli na více než bod. Proti však byl hostující Durdevič, jenž se prosadil hned dvakrát a mohl tak se svým celkem oslavit cennou remízu.
32. Pešek
57. Mashike Sukisa
40. Durděvič
71. Durděvič (pen)
37. Pouček
71. Vondra
76. Durděvič
83. Rudnytskyy
87. Kouřil
Sestavy
Staněk – Nitrianský, Kladrubský, P. Novák, Vondra – Wermke, Hašek, Javorek, Pouček (82. Švantner) – Pešek – Táborský (54. Mashike Sukisa)
Trenér: David Horejš
Porcal – Kouřil, Zieris, Chlumecký – Bílek (70. Šulc), Barac (85. Bláha), Zbrožek, Durdević, Dordić – Rudnytskyy, Klobása (64. Šup)
Trenér: Zdenko Frťala
Rozhodčí: Severýn – Černý, Hock • Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov • Diváci: 717

Komentář

Po třech jarních porážkách udělal trenér David Horejš několik změn v sestavě. Nadále chyběl zraněný Řezáč, zdravotně nebyl v pořádku ani Sajčič. K dispozici nebyl ani vykartovaný Čavoš, takže střed zálohy tvořili Javorek s Haškem. V útoku nastoupil Táborský a s ním Jakub Pešek. I Varnsdorf udělal v sestavě změny. V útoku naskočil bývalý mládežnický reprezentant Stanislav Klobása, hráli i Bílek a Barac.

První vážnější šanci zápasu měl Roman Wermke, když z pravé strany mířil na zadní tyč, ale zhruba o metr minul. První branka zápasu přišla po málo vídané chybě varnsdorfského brankáře. Skoro na polovině hřiště zkusil udělat Jakubu Peškovi kličku, jenže neuspěl, o míč přišel a Pešek už měl opravdu jednoduchou úlohu. Srovnání se Severočeši dočkali těsně před přestávkou. Z levé stran přiletěl centr, který našel úplně volného Fahrudina Durdeviče, jenž se pohotově trefil ranou z voleje k tyči – 1:1.

Hned v úvodu druhých čtyřiceti pěti minut vyslal obránce Jakub Barac velmi jedovatou střelou. Dostal prostor za vápnem a technickou ranou na vzdálenější tyč protáhl Staňka. Už v 55. minutě šel ze hřiště Ivo Táborský a nahradil ho Mashike. A africký útočník  se dokázal prosadit hned po třech minutách na hřišti. Pešek se krásně uvolnil ve vápně a poslal centr do vápna. Na dlouho střílel z voleje Hašek, Porcal míč pouze vyrazil před sebe a Elvis Mashike už měl lehkou práci.

Necelých dvacet minut před koncem zápasu nařídil sudí Severýn penaltu a hosté dostali velkou možnost na vyrovnání. Fahrudin Durdevič příležitostí nepohrdl a pokutový kop bez problémů proměnil – 2:2. 

V závěru se mohlo Dynamo trefit po dvou standardních situacích, ovšem ani jednu nesehrálo dobře. Oba celky se tak rozešly smírně po remíze 2:2.

Ohlasy trenérů

David Horejš (SK Dynamo České Budějovice): „Jsme zklamaní, že jsme nezískali tři body. Prvních patnáct minut jsme byli nervózní, pomohl nám gól, kdy Kuba Pešek dobře vyčíhl chybu brankáře. Pak ale zbytečně při ošetřování inkasujeme a je vyrovnáno. Po pauze oživil hru Mashike a povedlo se nám dostat podruhé do vedení. Bohužel jsme druhý gól inkasovali po penaltě, ale takových soubojů je ve vápně desítky. Pokud rozhodčí pískl takovou penaltu, tak ji měl písknout i v závěru při zatáhnutí Kladrubského za ruku. Nezasloužili jsme si o vítězství přijít takovýmto způsobem.“

Zdenko Frťala (FK Varnsdorf): „Prvních třicet minut byla taková oťukávaná, domácí byli nervózní, potřebovali doma zvítězit. My jsme jim pomohli, když jsme jim darovali vedoucí branku. Pak jsme ale dokázali vyrovnat. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, otupili jsme rychlá křídla domácích a zvládli jsme i závěrečný tlak. Získali jsme bod, který jsme nechali ve Vítkovicích.“