18.05.2018 | Libor Štěpán | Rozhovory

Jasný zápas na tři body, nechápal remízu hradecký Vlkanova

Ostrava – Byl jednou z nejvýraznějších postav zápasu. Měl prsty ve většině útočných akcí Hradce a rychlostí dělal obraně Vítkovic velké problémy. Týmu však k vítězství nepomohl, navíc se vykartoval a v neděli proti Opavě bude chybět. Adam Vlkanova neměl po utkání mnoho důvodů k radosti.

Votroci potřebovali napravit dojem po vyloženě zpackaném souboji s Ústím, ale nezvládli to. Herně byli 70 minut jasně lepším týmem, ale hraje se na góly. 24letý odchovanec hradecké kopané, který do profesionálního fotbalu zamířil oklikou přes krajský přebor, se hodně zlobil. „Spokojeni určitě nejsme. Byl to jasný zápas na 3 body.“

Předchozí působiště: Bohemians Praha, Čáslav

Ty klidně mohli Východočeši mít, ale nedokázali stoprocentně pohlídat silnou zbraň soupeře. „Víme, že Vítkovice hrozí pouze ze standardních situací. Do gólu neměly vůbec nic. Potom měly jednu standardku za druhou. Bohužel, Libor Žondra nám tam jednou utekl a dobře to zakončil. Na přední tyč je toto těžké stihnout.“

Hradečtí přitom hráli dlouhou dobu velmi dobře, měli výraznou převahu, ale nepřicházely šance. V čem byl podle bývalého mládežnického reprezentanta problém? „Hodně často to na poslední chvíli chytil některý z obránců, případně zakročil gólman. Ale my se touto hrou musíme prosadit. Měly být tři body, přišla ztráta.“

Během šesti dní odehrál Hradec dva zápasy proti v té době posledním týmům tabulky a předvedl v nich diametrálně odlišné výkony. Po již zmiňovaném zápase s Ústím nad Labem se vyrojily různé spekulace, které snaha vyhrát ve Vítkovicích mohla ještě více podpořit, ale Vlkanova to viděl jinak. „Rozdíl je v tom, že Ústí víc zalezlo. Nedokázali jsme dát míč za jeho hráče, neměli jsme mezihru. Teď jsme hráli kombinačně po zemi. Vítkovičtí stopeři hodně vystupují, takže za nimi prostory byly a toho jsme hodně využívali. Bylo to hlavně o taktice, se kterou proti nám nastoupil ten který tým.“

Ačkoliv před zájezdem do Ostravy ještě měli hráči se lvem na hrudi matematickou šanci na postup, byli nohama na zemi a věděli, že realita je odlišná. Postup byl ztracen již dříve a na mysl se dere otázka, jak se v klubu, který rozhodně nechce pobývat ve Fortuna národní lize delší dobu, hledá motivace, když už prakticky není o co hrát. Zbývají utkání s Opavou a v Táboře. „Každý chce vyhrávat. Já teď bohužel budu chybět, ale určitě chceme porazit Opavu. Je první, všichni chtějí porazit prvního. A Táborsko také ještě nemá úplnou jistotu. Ne, že by to pro nás bylo nějak extra důležité, ale chceme ty zápasy vyhrát.“

Muž s osmičkou na dresu, který jednu dobu musel řešit mnohem podstatnější problémy, než hledání motivace, ale uzdravil se a je dle svých slov naprosto v pořádku, přidal i důvody, proč se bude Hradec prát až do konce. „Děláme to pro sebe, aby bylo vidět, že aspoň na to třetí místo patříme.“ Podaří se tam týmu vrátit a vyhrát tak pomyslnou bitvu s Pardubicemi o krále východních Čech? Dvě kola před koncem ročníku 2017/18 na odvěkého rivala ztrácí jeden bod.

69' Žondra
58' Pázler
41' Malík
60' Žondra
71' Hýbl
78' Prajza
81' Žondra
26' Kvída
68' Krátký
73' Černý
85' Vlkanova
Květon – Malík, Mikula, Dramé (46. Prajza), Twardzik – Pašek, Ožvolda (66. Urbančok), Motyčka, Okleštěk (66. Mrázek), Hýbl – Žondra
Na lavičce: Chmiel, Tkáč, Bzirský, Kučera
Trenér: Ludevít Grmela
Vízek – M. Černý, Čech, Kvída, Plašil – Krátký (90+3. Martan), Zorvan (77. Miker), Janoušek, Urma – Vlkanova, Pázler (71. Schwarz)
Na lavičce: Ottmar, Hašek, Pajer, Súkenník
Trenér: Karel Havlíček
Rozhodčí: Ginzel – Pfeifer, Petřík • Stadion: Městský stadion Ostrava-Vítkovice • Diváci: 671