05.08.2018 | Daniel Král | Zápas

Brno v souboji celků čekajících na výhru jasně přehrálo Chrudim

Foto: fczbrno.cz
Brno – Do souboje dvou dosud jednobodových celků nastupovala vzhledem k ambicím jako favorit domácí Zbrojovka, která tuto roli také od úvodních minut potvrzovala. Brno bylo s výjimkou krátké pasáže v úvodu druhého poločasu jasně lepší a výsledek 3:0 zrcadlí průběh zápasu. Své první dva góly v brněnském dresu si připsal záložník Damián Bariš, již ve třetím po sobě jdoucím zápase se pak prosadil Lukáš Magera.
39' Bariš
60' Magera
84' Bariš
bez branek
bez karet
6' Drahoš
Sestavy
Melichárek – Jakub Šural, Vraštil, Pavlík, Eismann – Štepanovský (81. Jambor), Bariš, Kříž, Bartolomeu (72. Lutonský) – Růsek (84. L. Krejčí), Magera.
Na lavičce: Halouska, Kryštůfek, Sukup, Zikl
Trenér: Roman Pivarník
Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krištof (82. Vašulín), Krčál – Kesner, Langr, Sixta (66. Sulík), Mastík, Dostálek (70. Froněk) – Šípek.
Na lavičce: Zíma, Hlavsa, Stránský, Kopecký
Trenér: Pavel Matějka
Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka • Stadion: ADAX INVEST Arena • Diváci: 2321

Komentář

Zbrojovka ve druhém domácím představení chtěla konečně bodovat naplno a úvod utkání této tužbě odpovídal. Při počátečním tlaku nechybělo Růskovi mnoho, aby dokázal lépe trefit míč hlavou po nebezpečném centru Bartolomea. Dalekonosný projektil směrem na Mrázkovu bránu poté vyslal Damián Bariš, v tomto případě ovšem chyběla větší přesnost. Aktivní vstupní desetiminutovku v podání Brna zakončila první branková příležitost zápasu. Lukáš Magera si v rychlém kontru naběhl na přihrávku Petera Štěpanovského a Mrázek skvělým zákrokem nohou podržel Chrudim.

Na další šanci čekali fanoušci na Srbské do 24. minuty, kdy se v souboji jeden na jednoho prosmýkl podél levé lajny až před Mrázka rychlonohý Bartolomeu, gólman Chrudimi byl ale opět na jeho obstřel připravený. Až v závěru úvodní půlhodiny o sobě dali vědět také hosté, Šípkovi k dosažení na Řezníčkův centr však pár kroků scházelo. Bartolomeu byl aktivní i nadále, když ve 33. minutě hledal již ve vápně zpětnou přihrávkou někoho ze spoluhráčů, Chrudim po zásahu bránícího hráče ale i tuto situaci přečkala.

Brno ale ve svém tlaku vytrvalo a ve 39. minutě bylo odměněno. Růsek nabil kousek za hranicí velkého vápna míč ideálně na střelu Damiánu Barišovi, který přízemní ranou k levé tyči otevřel gólový účet zápasu. Poločas hraný prakticky na jednu bránu tak skončil nejtěsnějším možným vedením domácích.

Nejaktivnější dvojice domácích hráčů z první půle byla také u úvodní příležitosti dějství následujícího. Bariš dokázal skákavý míč přetavit ve vysunutí Bartolomea, jeho střela na zadní tyč se však do brány nevešla. O vůbec první střelecký pokus hostí se postaral pět minut po zahájení druhého poločasu stoper Denis Krištof a Melichárek musel být v pozoru. Střela z hranice vápna byla sice zablokovaná, následný závar v malém vápně ale museli Brňané odvracet na roh.

Po ojedinělé šanci hostí se Brno vrátilo k aktivní hře z první půle a výsledkem byla po hodině hry série centrů, ze které se domácím podařilo zvýšit vedení. Na dva přesné centry Bartolomea si naběhl Růsek, připravený Mrázek ale podržel svůj tým, když si v druhém případě musel poradit také s dorážkou Pavlíka. Třetí centr již ale byl gólový, když se míč z levé strany vrátil před bránu k Lukáši Magerovi a ten i s pomocí teče bránícího hráče dokázal propálit Mrázka a zapsal se tak na gólovou listinu i ve třetím zápase Zbrojovky.

Ideální šanci ke snížení skóre měla Chrudim dvacet minut před koncem. Po zaváhání Brna na levé straně se do ideální střelecké pozice dostal kapitán Sebastien Langr, míč z první ovšem v záklonu poslal vysoko nad Melichárkovu bránu. A tak místo snížení přispěchalo Brno se závěrečným direktem. Růsek vyslal do vápna Jakuba Šurala, jehož přihrávku před bránu již pohodlně ve třetí gól přetavil znovu Damián Bariš. Když se v dobré šanci nepodařilo alespoň symbolicky snížit Froňkovi, vyšla Chrudim se Zbrojovkou gólově naprázdno a všechny tři body tak zůstaly po výsledku 3:0 v Brně.