30.09.2018 | Jiří Paýr | Zápas

Vlašim přesvědčivě zdolala Sokolov a po třech zápasech se dočkala výhry

Foto: M. Švestka (fcsbvlasim.cz)
Aktivní hrou vstoupili do utkání proti Sokolovu fotbalisté Vlašimi. V prvním poločase se také nakonec dočkali dvou gólů, o které se postarali Youssouf Dao a Daniel Mareček. Druhý poločas se hrál dlouho bez branek a šancí, až se v samém závěru prosadil prvně jmenovaný hráč a svou druhou brankou v utkání upravil na konečných 3:0 pro Vlašim.
36' Dao
45' Mareček
90' Dao (pen)
bez branek
66' Ivanko-Macej
69' Ševčík
Sestavy
Le Giang – Kadlec (82. Pavlík), Štochl, Plechatý, Túlio – Janda, Fortelný, Mareček, Kučera (64. Ivanko-Macej) – Dao, Hadaščok (85. Selemani).
Na lavičce: Bačkovský, Mizerák, Plachý, Blecha
Trenér: Miloslav Brožek
J. Dvořák I. – Mišůn (46. Hlavatý), Machek, Kosak, Mejdr (45. Ruml) – Štípek, A. Ševčík, J. Dvořák II., O. Ševčík – Čihák, Liener (62. Vávra).
Na lavičce: Belaň, Beránek, Voleský
Trenér: Vítězslav Hejret
Rozhodčí: Dubravský – Vlasjuk, Vít • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Diváci: 495

Komentář

Vlašim vstoupila do utkání aktivně a měla míč častěji ve své moci. Hostující tým se rozkoukával a mohl svého vlažného začátku litovat hned po pěti minutách, ale Dvořák svůj tým podržel dobrým zákrokem. O pár chvil později vypomohl svému brankáři proti zakončení Daa jeden z obránců.

Sokolov se dlouhou dobu nemohl dostat na dostřel domácí branky a když už se to povedlo, Kosakova rána byla zablokována obranou Vlašimi. Ke slovu se tak opět dostala aktivně hrající Vlašim. Rohový kop sice rozehrával Baník, ale po ztrátě míče přišel sólo únik Youssoufa Daa, který sice míč nasměroval do tyče, ale odražený balon dokázal následně dopravit do sítě.

Aktivně hrající Vlašim hlídala svůj náskok a před odchodem do kabin se dočkala ještě jedné povedené akce. Kombinací se domácí dostali od postranní čáry až do vápna, kde Daniel Mareček přesnou ranou k tyči poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Do druhého dějství Vlašim nevstoupila tak aktivně a více prostoru dostal Baník, který však nedokázal svou mírnou převahu přetavit ve vyloženou šanci a gól. Domácí obrana pracovala kompaktně. Ovšem to platilo i na druhé straně, kde se domácí dlouhou dobu nedokázali probojovat do vážnější šance. Hra se tak přelévala mezi vápny a oba brankáři čelili slabším pokusům.

Až závěrečné minty přinesly více vzruchu a hrozili opět hlavně domácí. Fortelný mířil do šibenice, ale jeho ránu Dvořák zlikvidoval. V poslední minutě byl ve vápně faulován domácí hráč a nařízený pokutový kop proměnil Youssouf Dao, který poté ještě mohl zkompletovat hattrick, ale Dvořáka zastoupil vracející se obránce a míč odkopl do bezpečí. Vlašim tak porazila sokolovský Baník 3:0 a mohla zaslouženě oslavit tři body.