03.11.2018 | Kryštof Rossman | Zápas

Pardubice proti Táborsku potvrdily roli favorita. Dvakrát se trefil Černý

PARDUBICE – Duel Pardubic s Táborskem nabídl v rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, možná trochu překvapivě, velmi vyrovnanou bitvu. Atraktivní střetnutí nakonec rozhodl záložník Pavel Černý, který vstřelil dvě ze tří branek domácích a na další navíc přihrál. Hosté na výkon střelce Východočechů zareagovat nedokázali a nakonec se vraceli po prohře 2:3 domů s prázdnou.
24' Černý
30' Černý
76' Kovář
17' Březina
90' Pfeifer
25' Ndiaye
45' Březina
Letáček - Čmelík, Klíma, Prosek, Čelůstka - Mužík, Černý (82. Solil), Jeřábek, Kovář (90. Sokol), Fousek - Petráň (88. Huf).
Na lavičce: Knobloch, Kopřiva, Kühnel, Šafařík
Trenér: Jaroslav Novotný
oma - Šandera, Navrátil, Ngimbi, Hasil (82. Musiol) - Březina (75. Frýdek), Berešík - Pilík, Kučera, Vandas (57. Pfeifer) - Ndiaye.
Na lavičce: Novák, Klusák, Kopřiva, Nerad
Trenér: Kamil Tobiáš
Rozhodčí: Rejžek – Novák, Vaňkát • Stadion: Stadion Pod Vinicí • Diváci: 515

Pardubičtí chtěli odčinit zaváhání z posledního kola, kdy prohráli na půdě Sokolova 0:1. Nicméně úvodní velkou šanci duelu si vytvořilo Táborsko. Vojtěch Šandera nebezpečně odcentroval z pravé strany, Letáček míč nezkrotil a Pavel Pilík zakončoval z víc než slibné pozice. Branku ale netrefil. Hosty nevyužitá příležitost dlouho mrzet nemusela. V šestnácté minutě zakončil rychlý brejk po centru Šandery David Březina a přesnou hlavičkou nedal domácímu brankáři šanci.

Pardubice zanedlouho odpověděly. Chybu defenzivy využil Pavel Černý, jemuž nabil chytrým dloubáčkem Michal Petráň. Záložník domácích byl pořádně při chuti a ve 30. minutě se mohl radovat znovu. Na Tomu vyslal nepříjemnou ránu, kterou ještě tečoval jeden z obránců a brankář Táborska se natahoval marně.

Stejný hráč mohl dovršit hattrick krátce po startu druhé půle, když ho hledal pěknou přihrávkou Mužík. K přesnějšímu zakončení chyběly Černému nakonec jen centimetry. Hosté zvyšovali obrátky a míč drželi častěji na svých kopačkách, chyběla jim ale větší přesnost a navíc nedokázali uhlídat muže zápasu – Pavla Černého.

Ten v 76. minutě hlavičkoval sice jen do břevna, nicméně následně míč pohotově uklidil za brankovou čáru Daniel Kovář a pojistil tak Pardubické vedení. Hosté vybojovali špetku naděje ve druhé minutě nastavení. Lukáš Pfeifer, který ve druhém poločase nahradil na trávníku Pavla Vandase, poslal svou levačkou přesně pod břevno.

To bylo však ze strany obou celků vše. V závěru už si domácí vítězství vzít nenechali a z duelu si odnesli po velké bitvě všechny body. Pardubičtí se zároveň díky výhře posunuli na čtvrté místo tabulky s pětadvaceti body, Táborsko je patnácté s body deseti.