27.11.2018 | Pavel Kortus | Rozhovory

Máme zakázáno dívat se na tabulku, směje se Táborský. Spokojeny jsou i uklízečky

Foto: dynamocb.cz
České Budějovice – Jak do sezony vstoupil, tak podzimní část i zakončil. Útočník českobudějovického Dynama Ivo Táborský za 268 minut vstřelil pět branek a přidal dvě asistence, což z něj dělá "nejproduktivnějšího hráče" celé FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Poslední dva zásahy zaznamenal zkušený forvard při výhře 4:1 nad Viktorií Žižkov, kdy Táborský naskočil po půlhodině hry do zápasu místo zraněného Ledeckého.

Podzimní rozlučka se vám vydařila. Ulevilo se vám, že jste zvládli poslední utkání před zimní přestávkou?
Jsme moc rádi, že jsme vyhráli. Pokud bychom Žižkov neporazili, tak nechci říkat, že bychom zkazili dojem z celého podzimu, ale byla by to velká škoda. O poločase jsme si v kabině něco řekli, pak jsme ukázali sílu týmu.

Na startu druhého poločasu jste ale vypadli z rytmu. Čím to bylo?
Chtěli jsme hrát pořád stejně. Pořád to bylo 1:1, nic se nedělo. Situace jsme chtěli řešit jako celý podzim. Asi jsme byli trošku nervózní, pořád máme poměrně mladý tým. Navíc Žižkov hrál dobře. Sice je v tabulce dole, ale má v týmu dobré hráče. Rozhodla naše kvalita v klíčových chvílích.

Za stavu 1:1 jste si vzal míč na důležitou penaltu. Bylo to dané i tím, že exekutor první penalty Lukáš Havel byl faulován?
Tak kdo jiný by ji měl jít kopat? Podíval jsem se po hřišti a šel. Nebyla to úplně jednoduchá situace. Ale mám v týmu nějakou pozici, tak jsem se jí zhostil. Naštěstí jsem zachoval chladnou hlavu a penaltu proměnil. 

Právě po gólu na 2:1 se zdálo, že z vás nervozita spadla.
To ne. Až když jsme o dvě minuty později dali na 3:1, tak pak to z nás spadlo. Soupeře slepené góly asi položily. Jsme šťastní, že body zůstaly doma. Máme zakázáno dívat se na tabulku, ale tušíme, že jsme úplně nahoře (usmívá se). 

Pro vás je dvougólová rozlučka s podzimem jistě také příjemná, že?
Já jsem začal podzim tak, jak jsem ho skončil (směje se). Ne, za góly jsem samozřejmě rád. Při tom na 4:1 už jsem se hlavně snažil, abych se neztrapnil, aby mi míč třeba nepřeskočil nohu. 

Vypadáte nesmírně šťastný, že se vám podařilo zakončit podzim vysokou výhrou.
Jsem šťastný já, celý tým i lidi kolem něj. Diváci, hráči, trenéři, vedení i uklízečky, ti všichni si užívají, jak se nám daří. A já mám nesmírnou radost. Máme skvělou partu. 

Na jinak skvělém podzimu dělá kaňku jen několik málo zápasů. Třeba jediná domácí ztráta se Znojmem.
A ta mě zrovna nemrzí. Hráli jsme od 35. minuty v deseti, Znojmo bylo dobré. Ale mrzí mě třeba ztráta v Chrudimi, v Táboře nebo v Pardubicích. 

18. Havel (pen)
63. Táborský (pen)
65. Mršič
76. Táborský
38. Quintero Batioja
72. Řezáč
17. Musa
24. Podrazký
29. Bazal
87. Mareš
Sestavy
Staněk – Řezáč, Novák, Havel, Helešic (84. Fišl) – Čavoš, Havelka – Wermke (77. Kovaľ), Javorek, Mršić – Ledecký (29. Táborský).
Trenér: David Horejš
Hrubeš – Kaisler (79. Volek), Švejdík, Mareš, Bazal – Čermák, Batioja, Podrazký, Rondič, Auer (89. Livora) – Musa (29. Trapanovski).
Trenér: Miloš Sazima
Rozhodčí: Ardeleanu – Melichar, Hock • Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov • Diváci: 1041