16.04.2019 | Jiří Paýr | Zápas

Jihlava ztratila ve Vlašimi vedení v 90. minutě, týmy si rozdělily po bodu

Foto: fcsbvlasim.cz
Vlašim – Televizní utkání 23. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a Jihlavou vítěze nepoznalo, byť měla ke třem bodům favorizovaná Vysočina velice blízko. Hosté vedli po trefě Klobásy z 11. minuty, o těsné vedení však v 90. minutě přišli, když se prosadil domácí Fotr.
90' Fotr
11' Klobása
32' Pavlík
bez karet
Sestavy
Bačkovský – Pavlík, Piško (30. Mil. Kadlec), Blecha, Mizerák – Janda, Fortelný (46. Kučera), Badocha, Novotný – P. Výborný (65. Dao), Fotr.
Na lavičce: Řehák, Štochl, Giljazutdinov, Selemani
Trenér: Erich Brabec a Vasil Boev
Vejmola – Chlumecký, Tijani, Vedral, Vaculík – Preisler, Zoubele (90+1. Šefčík), F. Novotný, Javůrek (83. Petr) – Šulc, Klobása (53. Jiří Klíma).
Na lavičce: Veselý, Machuča, Šumský, Jawo
Trenér: Radim Kučera
Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Podaný, Váňa • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Diváci: 506

Komentář

Vlašim zahájila utkání proti druhému celku tabulky dobře a již v páté minutě měl šanci Oskar Fotr, který dostal prostor mezi obránci. Domácí útočník však nedokázal míč ideálně zpracovat a následně ani zakončit. Hosté odpověděli šancí Zoubeleho, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla. Následně Klobása nedosáhl na zadní tyči na míč. Až napotřetí se Jihlavě povedlo dotlačit míč do sítě. První střelecký pokus zablokoval Piško, ale míč se ještě odrazil ke Stanislavu Klobásovi, který jej uklidil do správných míst. 

Vlašimští s odpovědí dlouho nečekali, ale Jandova rána těsně minula branku.To bylo od domácích na delší dobu vše a více se do šancí dostávali hosté. Šulcova rána nadělala domácímu brankáři problémy, ale nakonec si s ní poradil. Následně přišel krásný centr na Preislera, jehož hlavička zamířila nad břevno. Domácí tým mohl do poločasu nakonec přeci jen srovnat. Centr z pravé strany hřiště zasáhl Novotný, míč se odrazil nakonec ještě k Pavlíkovi, jehož rána si ale cestu mezi tři tyče nenašla.

Pokud se bylo v prvním poločase na vlašimském stadionu na co dívat, tak v tom druhém to byly doslova fotbalové hody. Oba celky se snažily hrát aktivně a fotbalu to jen prospělo. Jako první mohli mít velkou radost z dvoubrankového vedení hosté, ale Šulcovu ránu vyrazil Bačkovský a následný pokus Klímy rovněž neměl úspěch. S přibývajícím časem začali domácí více tlačit směrem kupředu a přišly i šance. Jako první se osmělil střídající Dao, jeho střela z otočky však našla pouze Vejmolovy rukavice.

O pár minut později bylo rušno i před brankou Vlašimi, kde po rohu jeden z obránců odkopával míč směřující do branky. Na druhé straně hřiště musel zase zasahovat Vejmola, když se míč snášel pod břevno. Následný rohový kop přinesl další závar před hostující brankou. Novotný a po něm Fotr však vyrovnání nedokázali zařídit. 

Domácí se s přibývajícím časem stále více hnali do útoku, čehož se snažili hosté využít. Jednu takovou šanci měl Zoubele, ale před ním uklidil míč do bezpečí Bačkovský. Že se bylo ve Vlašimi na co dívat, potvrdila další zajímavá šance – tentokrát opět z dílny domácího výběru. Kučera odcentroval a Novotný zasáhl míč hlavou. Hrdinou okamžiku byl brankář Vejmola. 

Když už to vypadalo na výhru Jihlavy, tak přišel centr Mizeráka, na který dosáhl v 90. minutě Oskar Fotr a právě on se stal hrdinou domácích fanoušků, když vyrovnal na konečných 1:1.