19.04.2019 | Pavel Kortus | Rozhovory

Kdo zastaví Dynamo? Chceme šňůru vítězství táhnout dál, ujišťuje Provod

České Budějovice – Desátou výhrou v řadě píší českobudějovičtí fotbalisté klubové dějiny. Zároveň se však krok po kroku přibližují i postupu do nejvyšší soutěže. Jubilejní výhra přišla proti jihočeskému rivalovi z Táborska. Na vysokém vítězství 4:0 se podílel svým premiérovým gólem v černobílém dresu i Lukáš Provod.

Konečně jste prolomil vaše čekání na premiérovou trefu v dresu Dynama. Jak si užíváte pocit z prvního gólu v černobílém dresu?
Je to skvělé, mám radost! Petr Javorek mi poslal fantastickou přihrávku a já šel od půlky sám na branku. Měl jsem možnost nahrát ještě Ivu Táborskému, ale rozhodl jsem se vystřelit a konečně mi to tam padlo. Už bylo na čase, abych dal gól.

Při tom šancí už jste měl celou řadu i v předešlých zápasech.
Bylo jich hodně, v posledních třech zápasech jsem mohl dát gól. Bylo to i psychicky trošku náročné, že jsem si říkal, kdy už ho konečně dám. Tentokrát jsem se snažil hodně střílet a nakonec se to vyplatilo.

Bude vás to jistě stát i příspěvek do společné kasy v kabině, že?
Určitě. Zeptám se pokladníka Iva Táborského, jaká je sazba (usmívá se).

Pojďme k jihočeskému derby. Čekali jste, že to bude tak lehký zápas?
Náš výkon v první půli byl opravdu velice dobrý. Podobně jako ve Vítkovicích jsme na soupeře vlétli a dali jsme rychlou branku, která vždy pomůže. Podle toho pak zbytek první půle vypadal. Nakonec jsme si pohlídali i celý zápas.

Jak jste si vy sám užil první jihočeské derby?
Bylo to super. Hodně jsem se těšil, dlouho dopředu se o derby mluvilo. Přišli diváci, kteří výborně fandili. Navíc se nám podařilo zvítězit, takže všechno vyšlo skvěle.

I vzhledem k brzy jasnému skóre však zápas příliš vyhrocený nebyl. Bylo tomu tak i na hřišti?
Bylo to poměrně klidné utkání. Kromě několika ostřejších soubojů se hrálo v klidu a slušně.

Mužstvu se daří, ale i vám osobně to šlape. Nevynechal jste ani minutu a držíte si skvělou formu.
Je to pro mě až nad očekávání. Těší mě, že jsem zapadl do týmu na hřišti i v kabině. Užívám si to, všechno vychází na jedničku.

Máte desáté vítězství za sebou. Může vás někdo zastavit?
Každý nás může zastavit. Nesmíme usnout na vavřínech, jedeme dál. Na každý zápas se musíme poctivě připravit a udržet vítěznou sérii co možná nejdéle. Ideálně až do konce sezony.

Do konce sezony zbývá sedm zápasů, máte devět bodů náskok na druhou Jihlavu. Jak to vnímáte?
Vůbec to v kabině neřešíme. Nechceme nic zakřiknout. Soustředíme se na každý zápas a věříme, že to zvládneme.

8' Havel
22' Ledecký
34' Ledecký
90' Provod
75' Šplíchal
13' Březina
45' Kopřiva
Staněk – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš, Javorek – Martan (88. Řezáč), Grajciar (69. Šplíchal), Provod – Ledecký (84. Táborský).
Na lavičce: Křížek, Fišl, Wermke, Brandner
Trenér: David Horejš
Zadražil – Šandera, Ngimbi (46. P. Pilík), Navrátil, Hasil – Březina – Kopřiva, M. Kučera, Valenta (66. Schramhauser), Pfeifer – Toutou Mpondo (46. Ch. Frýdek).
Na lavičce: Šiman, Zárybnický, Musiol, Vandas
Trenér: Petr Mikolanda
Rozhodčí: Pechanec – Myška, Melichar • Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov • Diváci: 2417