28.04.2019 | Redakce | Zápas

Vlašim zvítězila nad Vítkovicemi 1:0, rozhodl v první půli Kadlec

Foto: fcsbvlasim.cz
Vlašim – Fotbalisté Vlašimi zvítězili ve 25. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nad Vítkovicemi 1:0. V prvním poločase se prosadil domácí Milan Kadlec dalekonosnou střelou. Hosté nedokázali na jeho gól odpovědět. Naopak Vlašim měla několik příležitostí rozhodnout, ovšem také další branku nepřidala.
34' Kadlec
bez branek
82' Skopec
bez karet
Sestavy
Řehák – Mil. Kadlec, Šabanov, Blecha, Mizerák – Janda, Skopec, Badocha (81. P. Výborný), Kučera (69. Fortelný) – Novotný (34. Plachý), Fotr.
Na lavičce: Bačkovský, Pavlík, Štochl, Dao
Trenér: Vasil Boev
Květon – O. Cverna, Surzyn (81. Ožvolda), Celba, Holiš (64. Praus) – Mikula, Januška (46. Chvěja), Pašek, Vasiljev – Kaloč, Motyčka.
Na lavičce: Simkanič, Tilscher
Trenér: Jiří Balcárek
Rozhodčí: Denev – Pelikán, Vlček • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Diváci: 403

Komentář

Důležité domácí utkání rozehrála Vlašim na domácí půdě dobře. Již ve druhé minutě dokázal vystřelit Adam Kučera, který svou ránu směřoval k tyči. Nakonec však míč skončil o pár centimetrů vedle. Vlašim byla i nadále týmem, který se snažil tvořit hru, ale útočné choutky domácím hatila dobře napadající defenziva soupeře. 

Ve dvacáté minutě dokonce domácím zatrnulo, když se ve vápně dostal kestřele Surzyn. Jeho rána z otočky však skončila také mimo. Domácí se i nadále tlačili dopředu častěji, ale Kučerova rána skóre neměnila. Až ve 33. minutě napřáhl z dálky Milan Kadlec a jeho tečovaný pokus zapadl do sítě – 1:0.

Vstřelená branka domácí uklidnila a do konce poločasu Vlašim hlídala svůj náskok, který mohl zvýšit před odchodem do kabin Badocha, ale jeho ránu vytěsnil výborným zákrokem Květon.

Po změně stran se obraz hry změnil, Vítkovičtí vyrovnali hru a chvílemi dokázali domácím pořádně zatápět. Například po centru Vasiljeva měli domácí hodně práce, aby uhlídali Paška, který se vehementně tlačil do zakončení. Další pokus hostí prosvištěl nad břevnem. Vlašim se dostala chvílemi do úzkých a její kombinace nebyla ideální, ale i přes to se tým Ericha Brabce dokázal probojovat do šancí.

Jednu takovou měl Badocha po přečíslení a následně se pokoušel zakončit Fotr, ale ani on neuspěl a Květon držel naděje svého celku. Na druhé straně se pokoušel vyrovnat Mikula, ale jeho rána se nevešla mezi tři tyčea tak se málem radovali opět domácí po ráně Jana Fortelného. Domácí záložník tlačil svou střelu k tyči, ale chybělo pár centimetrů.

S blížícím se závěrem utkání bylo na hřišti poměrně živo. Hosté se snažili o vyrovnání a po sérii rohových kopů se mohli dočkat, ale Josef Řehák zneškodnil hned dva pokusy hostů. Vlašim se naopak snažila využívat okénka ve vítkovické obraně, ale druhý gól nepřidala a utkání skončilo nejtěsnějším možným rozdílem. Vlašim tedy slaví premiérové jarní vítězství.