19.07.2019 | Jiří Paýr | Zápas

Brno vybojovalo ve Vlašimi v dramatické koncovce bod

Foto: fcsbvlasim.cz
Vlašim – Jeden z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže Zbrojovka Brno v úvodním kole nové sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovala ve Vlašimi. Zbrojovka v utkání vedla, ale domácí ve druhém dějství vyrovnali a šest minut před koncem se dokonce ujali vedení. Krátce poté ale Brno vyrovnalo na konečných 2:2, a tak si oba týmy rozdělily po bodu.
60. Svoboda
84. Janda (pen)
21. Šural
88. Eismann
56. Skopec
84. Halouska
84. Šural
90. Magera
Sestavy
Řehák – Breda, Štochl, Broukal, Blecha – Janda, Pilík, Skopec, Svoboda – Dias (67. Jelínek), Jakubov (90+1. Šabanov).
Trenér: Michal Mašek, Václav Hradecký
Halouska – Sukup, Kryštůfek, Eismann, Šural – Bartolomeu (52. Fousek), Bariš, Mach (73. Přichystal), Šumbera (85. Zikl) – Růsek, Magera.
Trenér: Pavel Šustr
Rozhodčí: Petřík – Vitner, Novák • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Diváci: 848

Komentář

Utkání, které mělo jasného favorita, se neslo v jeho úvodu ve vyrovnaném duchu. První šanci si vypracovali domácí, když se centrovaný míč prohnal vápnem, ale místo balonu trefil domácí Svoboda protihráče. Na druhé straně zahrozil Růsek, ale jeho pokus skončil mimo branku. Postupem času bylo znát, že Zbrojovka patří k velkým adeptům na postupové příčky a určovala tempo hry, z čehož nakonec vytěžila i rohový kop, po kterém si míč našel Jakub Šural a rozjásal početný kotel brněnských fanoušků.

Hosté se dostali do sedla a po chvíli to mohlo být o dvě branky, ale tentokrát podržel svůj tým domácí brankář Řehák. I další šance patřila hostům, ale střelu tentokrát zablokoval Broukal. Domácí se mohli přeci jen dočkat vyrovnání, ovšem Blecha svůj pokus na zadní tyč neusměrnil přesně.

Druhý poločas byl ze strany Vlašimi o poznání povedenější. A v 60. minutě přišla odměna. Václav Svoboda si narazil míč s Jakubovem a poté jej usměrnil za Halousku. Utkání dostalo v tu chvíli opět náboj a hosté se snažili být směrem dopředu aktivnější. Patnáct minut před koncem se mohli radovat, ale pohotovou reakcí jim zabránil v gólové radosti Řehák.

Jihomoravané se dočkali i několika rohových kopů. Po jednom z nich však vyrazili domácí do rychlého brejku, který znamenal přečíslení a na jeho konci penaltový zákrok brankáře Halousky na Bredu. Následný pokutový kop proměnil domácí kapitán Ladislav Janda a domácí fanoušci jásali. Jen o čtyři minuty později se však rozpoutala radost i v brněnském táboře, když po rohovém kopu zakončil přesně Pavel Eismann a bylo vyrovnáno. Vlašim tak opakovala podobný scénář jako v jarním vzájemném utkání minulé sezony, kdy také vedla nad Brnem a v samém závěru o výhru přišla.