06.08.2019 | Martin Hruzík | Rozhovory

Vítkovická posila Zorvan: Lepší start jsem si přát nemohl, jen ještě musím nacvičit pokřik

Foto: Lukáš Zetek (mfkv.cz)
Ostrava – O problémech Filipa Zorvana v Hradci Králové se mluvilo již dlouho. Šikovný záložník tak trénoval poslední týdny individuálně a čekalo se, kde se nakonec objeví. Třiadvacetiletý fotbalista se nakonec v pátek překvapivě zjevil v sestavě Vítkovic a přispěl k otočení duelu s Vyšehradem.

Svěřenci Jiřího Balcárka těsně před pátečním duelem třetího kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY získali překvapivou posilu - Filipa Zorvana. Rodák z Opočna s týmem absolvoval jeden trénink a už se objevil na lavičce ostravského týmu. "Přijel jsem včera těsně před tréninkem a dneska už jsem odehrál druhý poločas. Zaregistrovaný jsem byl až hodinu a čtvrt před zápasem, do poslední chvíle jsem tak nevěděl, jestli vůbec budu moci nastoupit. Jsem rád, že to takhle dopadlo," ulevil si tvořivý středopolař. "Už se to celé táhlo, leč dneska jsem se konečně mohl soustředit na fotbal. Ovšem poslední tři týdny jsem trénoval jen s asistentem, takže to pro mě bylo náročné. Cítím, že ještě musím trochu dotrénovat fyzičku a snad pak pomůžu Vítkovicím k lepším výsledkům."

Po hráčově konci v Hradci nebyl ostravský celek jedinou variantou "Bylo to dlouhé. Řešil jsem i další nabídky, ale ty nakonec nevyšly, a tak jsem se na poslední chvíli dostal do MFK. Doufám, že pomůžu Vítkovicím, ony zase mě a budeme všichni spokojeni," vysvětlil jasně svůj záměr 171 centimetrů vysoký středopolař.

Vítkovicím se vstup do třetího kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v rámci něhož doma přivítaly nováčka z Vyšehradu, příliš nepovedl. "Brzo jsme inkasovali, pak jsme sice vyrovnali, ale místo toho abychom přidali další gól, tak jsme obdrželi další branku. Jsem rád, že jsme ukázali ve druhé půli naši sílu a utkání otočili," řekl po duelu novinářům s úsměvem na rtech. Důvodů ke spokojenosti měl Filip Zorvan hned několik. "Nečekal jsem, že bych se na trávník dostal od začátku, leč doufal jsem, že v průběhu utkání dostanu šanci. Nakonec se to povedlo se vším všudy. Hlavně, že jsme vyhráli, a už nemáme nula gólů i bodů. Snad to takhle půjde i nadále."

Ex-hradecký záložník navíc sám výrazně přispěl k vyrovnání na 2:2, když po přízemním centru Jakuba Matouška v souboji s Pardubským dokázal dostat míč do sítě. "Normálně takto do souboje nechodím, ale dostal jsem se před něj a nějak se to ode mě odrazilo a skončilo v brance. Těší mě, že to pomohlo ke kýženému obratu," dodal bývalý mládežnický reprezentant, kterému ovšem po zápase byla branka odebrána, neboť byla určena jako vlastní.

Radost si ovšem fotbalista s 87 ligovými minutami na kontě rozhodně vzít nenechal, naopak, po zápase z vítkovické kabiny zněl tradiční vítězný chorál. "Lepší start jsem si přát nemohl a jen doufám, že ten pokřik budeme řvát co nejčastěji, alespoň desetkrát za podzim. Aspoň bych si ho nacvičil, protože popravdě vůbec nevím, co se tam vlastně řve," zakončil s úsměvem Filip Zorvan.

11. Matoušek
62. Pardubský (vl)
67. Praus
90. Kania
7. Verner
37. Čvančara
59. Matoušek
86. Kovařík
89. Motyčka
40. Pardubský
79. Gebert
Sestavy
Květon – Stříž, V. Cverna, Mikula, Surzyn, Buchvaldek (46. Zorvan), Matěj (71. Kania), Praus (83. Motyčka), Holiš, Matoušek, M. Kovařík.
Trenér: Jiří Balcárek
Otáhal – Pardubský, Švejdík, Drozda, V. Mareš, Žežulka (76. Veselý), Verner, Drobílek, Vejvar (67. Rataj), Čvančara (73. Gebert), Pouček.
Trenér: Roman Veselý
Rozhodčí: Hanousek - Dresler, Váňa • Stadion: Městský stadion Ostrava-Vítkovice • Diváci: 624