17.08.2019 | Petr Dejnožka | Zápas

Žižkov zvítězil v Chrudimi vysoko 3:0, dvakrát se trefil Batioja

Foto: Aleš Vladyka
Chrudim - Fotbalisté Žižkova v 5. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězili na půdě Chrudimi 3:0. Už v prvním poločase se Pražané dostali do vedení po brankách Batioji a Gila. Ve druhé půli přidal další branku Batioja a Viktoria slaví letošní první venkovní výhru.
bez branek
29. Quintero Batioja
37. Gil
53. Quintero Batioja
3. Vencl
9. Opluštil
62. Tusjak
79. Quintero Batioja
Sestavy
Mrázek – Řezníček, Krčál, Vencl, Hlavsa (75. Mastík) – Hynek (60. Sulík), Kesner, Čáp (53. Drahoš), Froněk – Rybička, Vašulín.
Trenér: Jaroslav Veselý
Švenger – Řezáč, Březina, Opluštil, Tusjak – Urbanec, Gil (68. Čapek), Súkenník, Bazal – Batioja (81. Cabadaj), Jaroslav Diviš (77. Guti).
Trenér: Zdeněk Hašek
Rozhodčí: Hanousek - Vlček, Vitner • Stadion: Stadion Za Vodojemem • Diváci: 1290

Komentář

Chrudimští fotbalisté vstoupili do souboje proti Žižkovu bez tří hráčů základní sestavy, značné absence se z počátku vůbec neprojevily. Domácí byli od úvodní minuty jasně lepší, Viktorii přehrávali a vytvořili si slušné brankové příležitosti.

Gól na kopačce měl nejčastěji Petr Rybička, který si hned dvakrát vylámal zuby na brankářovi Milanu Švengerovi, který byl v úvodní půlhodince v pořádné permanenci. Kvalitní návštěva v Chrudimi viděla silnou převahu domácího týmu, ve finální fázi se ale čtvrtý tým tabulky neradoval.

A následně přišel trest. Žižkov, který skvělým taktickým výkonem ubránil akce Chrudimi a spoléhal na rychlé protiútoky, udeřil dvakrát během šesti minut. Nejprve smrtící akci nadvakrát zakončil Augusto Batioja, zmar Chrudimi podtrhl parádní střelou pod břevno Luis Miguel Gil. Po dvou rychlých gólech se Žižkov uklidnil a po zbytek zápasu si vypracované vedení hájil.

Domácí se po pauze ještě nadechovali k obratu, veškeré naděje ale zmařil další dorážkou Augusto Batioja. Viktoria předvedla v Chrudimi velmi koncentrovaný a takticky skvěle zvládnutý výkon, za který si vítězství 3:0 zasloužila. Domácí si naopak na další bodový zisk budou muset nejméně týden počkat.