28.09.2019 | Radek Štohl | Zápas

Dukla zvládla přestřelku se Sokolovem

Sokolov – Hned pět branek nabídlo utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Sokolovem a Duklou Praha. Tři body nakonec získal za výhru 3:2 hostující favorit, za něhož se dvakrát prosadil Filip Hašek a jednou Vojtěch Hadaščok. Západočeši dokázali deset minut před koncem čisté hrací doby zápas už jen zdramatizovat, po prohře však zůstávají v tabulce předposlední. To Dukla figuruje po neúplném kole na druhé pozici o pět bodů za vedoucími Pardubicemi.
47' Piroch (vl)
80' Čihák
31' Hašek
56' Hašek
71' Hadaščok
37' Machek
87' Hošek
87' Červenka
90' Čihák
29' Chlumecký
38' Kovaľ
60' Hadaščok
74' Preisler
Šiman – Šmehyl, Hošek, A. Čihák, Jakub Dvořák II. – Machek, Machuča – Štípek (68. Štursa), Selnar (79. Kopřiva), Vávra (79. Fišer) – Červenka.
Na lavičce: Dvořák I., Stropek, Šulc
Trenér: František Šturma
M. Hruška – Chlumecký, Piroch, Preisler – Doumbia, F. Hašek (72. Lu. Holík), Kott, Krunert, Kovaľ (63. Ayong) – D. Souček – Hadaščok (83. Kozma).
Na lavičce: Rada, Douděra, Dancák
Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Hrabovský • Stadion: Stadion FK Baník Sokolov • Diváci: 855

Dopolední zápas lépe začali hosté z Dukly. Již v šesté minutě měli velkou příležitost ke skórování, brankář Šiman ovšem po rohovém kopu soupeře výborně zasáhl konečky prstů. Herní převaha Pražanů pokračovala, svoji šanci si však vypracoval také Sokolov. Selnar po tvrdé střele prověřil Hrušku, který vyrážel pouze před sebe. Domácí Vávra chtěl dorážet, a i když skončil na zemi, tak pokutový kop se nepískal.

První branka padla po půl hodině hry. Filip Hašek si za vápnem domácího týmu našel místo ke střele a umístěným pokusem k tyči dostal Duklu do vedení. Vzápětí mohlo být srovnáno, aktivní Selnar ovšem nezvládl obhodit brankáře Hrušku.

Ke srovnání stavu naopak došlo krátce po zahájení druhé půle. Po rohovém kopu Vávry se míč odrazil od Jiřího Pirocha do branky, gól tak byl klasifikován jako vlastní. Dukla si ale hodlala vzít vedení zpátky. Ve dvaapadesáté minutě Sokolov ještě zachránil Šiman, o čtyři minuty později se ale podruhé v utkání radoval Filip Hašek, který využil nepovedenou standardní situaci domácích a po brejku udeřil.

Do sedmdesáté minuty branku nepřidal ani Hašek, ani Hadaščok. Po velkých šancí ale přeci jen přišel dvougólový náskok favorita. Vojtěch Hadaščok se po nešťastném odrazu domácích dostal k sólu, které neměl problém zakončit. Čtvrthodinu před koncem měla Dukla další jednoznačnou příležitost, Holík ale trestuhodně minul.

Po odbytém poledni tak nastalo drama. Rohový kop nejprve zužitkoval Adam Čihák a o tři minuty později mohlo být vyrovnáno. Červenka si všiml Hoška, který však hlavičku neusměrnil do brány Hrušky. Ve zbytku zápasu se dvěma parádními zákroky prezentoval Šiman, stav po devadesáti minutách tak nakonec zůstal 3:2 pro Duklu.