29.09.2019 | Petr Dejnožka | Zápas

Jihlava třetí prohru venku v řadě odvrátila, ze Žižkova se vrací s bodem

Praha - Doma to Jihlavě jde, poráží jednoho soupeře za druhým. Jenže na hřištích soupeřů? Bída. Na Žižkově si Vysočina znovu koledovala o porážku, po gólu Súkenníka však remízový výsledek zachránil v 76. minutě Tomáš Smejkal. I přes zisk jednoho bodu spadla Jihlava v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na třetí místo.
68' Súkenník
76' Smejkal
32' Řezáč
19' Jawo
45' Tijani
Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Muleme – Batioja (77. Gil), Bazal (90+1. Petrlák) – Urbanec, Martan, Súkenník – Jaroslav Diviš (86. Tusjak).
Na lavičce: Soukup, Maksić, Halgoš, Cabaña
Trenér: Daniel Veselý
Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný, Lacko, Jakub Rezek (70. F. Novotný) – Klobása (59. Mikuš), Jawo (74. Koubek).
Na lavičce: Veselý, Pavlík, Vaculík, Vedral
Trenér: Radim Kučera
Rozhodčí: Dubravský – Vitner, Pečenka • Stadion: Seifertova ulice • Diváci: 1321

Na pražském Žižkově jsme viděli souboj dvou týmů v ne zcela ideální formě. Zatímco Jihlavě se doma daří, na hřištích soupeřů jí to příliš nejde, bilanci si chtěla vylepšit právě proti Viktorii Žižkov, která z posledních třech zápasů získala jediný bod.

Úvodnímu poločasu kralovali zejména oba brankáři – Milan Švenger a Luděk Vejmola. První jmenovaný zlikvidoval po deseti minutách hry velkou šanci nejlepšího ligového střelce Stanislava Klobásy, na druhé straně musel jihlavský brankář úctyhodným zákrokem lapit šanci Řezáče a Ladislava Martana. Domácí v první půli soupeře z Vysočiny přehrávali, chvíli před pauzou však v další příležitosti na otevření skóre neuspěl ani Augusto Batioja.

Bezbrankový první poločas pokračoval ve stejném duchu i po přestávce, klidný průběh rozčísl až v 68. minutě Igor Súkenník. Smolný obranný zákrok Fortelného rozjel rychlou akci, kterou zmíněný hráč Žižkova zakončil parádní střelou pod břevno. Vedení však Žižkovu vydrželo pouhých osm minut. Po odvrácené standardní situaci se domácí obrana nestihla zkonsolidovat, balon přilétl do šestnáctky na nohu Tomáše Smejkala, který přesnou ranou k tyči stanovil skóre znovu nerozhodné.

Do závěrečného hvizdu již fanoušci žádnou velkou šanci na rozhodnutí duelu neviděli, Žižkov se tak s Jihlavou rozešel smírně po výsledku 1:1.