08.10.2019 | Filip Lefenda | Aktuální zprávy

Zbrojovka mění trenéra. Z Líšně přichází Machálek, nováčka povede Valachovič

Foto: fczbrno.cz
Praha – Brněnská Zbrojovka mění trenéra. Novým koučem aktuálně pátého celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se stává osmapadesátiletý Miloslav Machálek, který doteď vedl nováčka z Líšně.

„Postavení Zbrojovky v tabulce neodpovídá ambicím klubu a představám města a fanoušků, nedařilo se nám zcela naplňovat potenciál hráčského kádru. Jsme přesvědčeni, že tento krok naši hru kvalitativně zvedne a posune dál výsledkovou tabulkou,“ slibuje si od změny na trenérském křesle sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár. 

Machálek, který v loňské sezóně postoupil s Líšní do druhé nejvyšší soutěže, vedl již úterní dopolední trénink. Zápasová premiéra pak muže, jenž na postu hlavního trenéra nahradil Pavla Šustra, čeká ve čtvrtek, kdy sehraje Brno přátelské utkání s olomouckou Sigmou. 

„Pracovat v historicky nejslavnějším moravském klubu je pro mě výzva a čest. Kádr Zbrojovky je kvalitní a velmi dobře připravený, nehodlám tedy přicházet s nějakou zásadní revolucí, mým záměrem je navázat na kvalitní práci dosavadního realizačního týmu a dále ji rozvinout,“ okomentoval své nové angažmá pro klubový web Zbrojovky Machálek.

Další složení realizačního týmu Brna se nemění, asistenty nadále zůstávají Petr Maléř, Richard Dostálek a Martin Doležal. Do pozice nového trenéra Líšně, v současnosti devátého celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, byl jmenován Milan Valachovič.