10.12.2019 | Jiří Paýr | Aktuální zprávy

Po podzimu panuje ve Vlašimi zklamání, cílem pro jaro je záchrana

Foto: Jiří Paýr (fcsbvlasim.cz)
Vlašim – Ve fotbalové Vlašimi zavládlo po skončení podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY určité zklamání. Tým od bájné hory Blaník před sezonou avizoval, že jeho cílem je střed druholigové tabulky. Ovšem tým se nakonec zapletl do bojů o záchranu.

“Spokojeni s podzimem být určitě nemůžeme,” zaznělo při hodnocení podzimu. Čtrnácté místo a stejný počet získaných bodů nikoho ve vlašimském klubu neuspokojuje. “Určitě nejsme spokojeni s průběhem podzimní části soutěže,” shodli se na tiskové konferenci po ukončení podzimní části trenér Daniel Šmejkal, kapitán Ladislav Janda, předseda představenstva Petr Lajda a sportovní ředitel Jan Jícha. 

“Po úvodních dvou zápasech to nevypadalo na takovou situaci, v jaké jsme teď. Každý z nás očekával víc, než je čtrnáct bodů. Po tom začátku jsme zabředli do série porážek a nebylo pro nás lehké se z toho dostat,” poznamenal záložník Ladislav Janda. Podle jeho slov vlašimští hráči nedokázali především herně vyrovnané zápasy strhnout na svou stranu a místo bodů z toho byla většinou porážka. 

Ani klubové vedení nad výsledky nejásalo. Především s ohledem na to, jaké cíle tým před sezonou vytyčil a jaký dokázal poskládat kádr. “Před zahájením sezóny jsem si osobně myslel, že podle toho, které hráče jsme přivedli, tak nebudeme na konci podzimu v takové situaci. Cítil jsem z toho týmu kvalitu. Potěšily nás i zápasy. Například generálka proti Příbrami, první utkání s Brnem, výhra v Prostějově. Opravdu jsem nečekal, že nakonec z toho bude tak těžká situace,” mrzí současný stav předsedu vlašimského klubu Petra Lajdu.

Spokojen pochopitelně nebyl ani hlavní trenér Daniel Šmejkal, který po sedmi kolech vystřídal u kormidla Michala Maška. “Určitě nemůžeme být s podzimem spokojeni. V průběhu podzimu jsme zjistili problémy, které máme a začali na nich pracovat. Taková malá odměna pro nás bylo zvládnutí dvou posledních domácích zápasů. Právě v těchto dvou zápasech už byly vidět momenty, na kterých bychom rádi stavěli naši práci a které bychom rádi ve větší míře opakovali v jarní části soutěže,” předesílá Daniel Šmejkal své záměry s týmem během zimní přestávky pořádně zapracovat na tom, aby se Vlašim začala tabulkou posouvat vzhůru.

Právě posun tabulkou a s tím spojené vyhnutí se přímému boji o záchranu je cílem Vlašimi pro jarní část soutěže. “Naším cílem před sezónou bylo okupovat střed tabulky a eventuálně se posunout do té lepší poloviny. S průběhem podzimu jsme museli všechno přehodnotit a nyní je naším společným cílem se co nejdříve odpoutat ode dna tabulky a vyhnout se přímému boji o záchranu,” zaznělo z úst sportovního ředitele klubu Jana Jíchy.

V zimní přestávce se tedy dá očekávat i čilý ruch v kádru aktuálně čtrnáctého celku tabulky. “Tým potřebuje určitě okysličit. Kádr byl dvacetičlenný a v současné chvíli samozřejmě řešíme právě pohyb v něm. Vypadá to, že pět až šest hráčů odejde a podobný počet bychom rádi uvítali v kabině. Samozřejmě konkrétní ještě být nemůžeme, protože jednání se teprve rozbíhají. Do každé řady bychom rádi přivedli jednu posilu. Do záložní řady a do útoku možná i dva nové hráče. Samozřejmě jako v mnoha jiných klubech, tak i ve Vlašimi jsme vázáni finančními možnostmi klubu,” vysvětluje Daniel Šmejkal plány s kádrem vlašimského celku.

Tiskovou konferenci zakončil předseda představenstva pan Petr Lajda, který dodal: “Určitě nebudu mluvit jen za sebe, ale za všechny ve vedení našeho klubu, kdy mohu konstatovat, že máme dobrý realizační tým a i základ kádru je podle mého názoru pro FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU na velmi slušné úrovni. Našim fanouškům mohu slíbit to, že pro záchranu uděláme maximum!”