24.01.2020 | Martin Hruzík | Aktuální zprávy

Vítkovice žijí! Přípravu začaly pod novým trenérem i se změnami v kádru

Foto: mfkv.cz
Ostrava – Ostravský celek bojující o záchranu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE po skončení posledního podzimního zápasu s Jihlavou nemusel v zimní pauze řešit jen otázku sportovních výsledků, ovšem také způsob fungování celého klubu. Dlouho se spekulovalo o tom, že zájem o vstup do MFK Vítkovice má několik subjektů, oficiální informace ovšem dlouho nepřicházely. Až nyní. Klub představil nového trenéra, současný kádr a jaké změny se dají v nejbližší době očekávat.

Jak je uvedeno na oficiálních stránkách Vítkovic, jednání směrem k dalšímu směřování klubu probíhají a pravděpodobně se jeví varianta nové struktury akcionářů a personálních změn ve spolku, který zabezpečuje vítkovickou mládež. Pomoci MFK Vítkovice se navíc rozhodl také ostravský Baník, jenž do protější šatny Městského stadionu pošle ještě více vlastních fotbalistů, kteří díky tomu dostanou příležitost většího vytížení na profesionální úrovni.

V pondělí tak konečně mohla vypuknout příprava na jarní boje o záchranu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Pozice hlavního trenéra byla svěřena vítkovickému odchovanci Ondřeji Smetanovi. "Přicházím do svého mateřského klubu. Pamatuji dobu, kdy byl tady vedle bazén a louka, vše bylo jiné. Musím říct, že tady nejsem jen kvůli trenérskému posunu, na Vítkovicích mi hodně záleží a chtěl bych být součástí jejich nového fungování. Beru to jako obrovskou příležitost. Uděláme vše, abychom se udrželi, ovšem hlavní prioritou je koncepční budování týmu jako takového," vysvětlil nový lodivod MFK Vítkovice, jenž naposledy vedl Petřkovice.

K ruce mu je v roli asistenta Antonín Buček, jenž zároveň bude připraven naskočit mezi tři tyče také na hřišti. Na pozici kondičního trenéra i nadále zůstává Dominik Špavelko a v roli fyzioterapeutky pokračuje Oxana Bilík. K řadě změn došlo také v kádru druholigového celku, chybí například obránce Michal Surzyn, jenž posílil Pardubice. Z hráčů, co během podzimu nastupovali nejčastěji, chybí také Stříž, Zorvan, Mikula či Klusák. Naopak staronovými tvářemi jsou Ožvolda a Macej a trenér Smetana může počítat i s dalšími z baníkovských odchovanců.

Podobu již získává rovněž plán přípravných zápasů, které se budou odehrávat výhradně v soboty. První utkání MFK sehraje v sobotu 25.1. ve 12:00 na TC Vista proti Frýdku-Místku.

Přípravná utkání
25.01., 12:00 Vítkovice - Frýdek-Místek (TC Vista)
01.02., 12:00 Vítkovice - Liptovský Mikuláš (TC Vista)
08.02., 10:00 Vítkovice - Žilina B (TC Vista)
15.02., 11:00 Dubnica - Vítkovice (Dubnica UT)
22.02., ?
29.02., 10:15 Uničov - Vítkovice (Uničov)

Realizační tým
Hlavní trenér: Smetana Ondřej
Asistent a trenér brankářů: Buček Antonín
Kondiční trenér: Špavelko Dominik
Fyzioterapeutka: Bilík Oxana

Aktuální složení kádru
Brankáři: Květon Josef, Netolička Tomáš, Buček Antonín
Obránci: Plesník Radim, Cverna Václav, Holiš Roman, Russmann Robert
Záložníci: Motyčka Martin, Chvěja Ondřej, Ožvolda David, Bolf Jakub, Matoušek Jakub, Kania Lukáš, Matěj Jan, Buchvaldek Lukáš, Šindler Marek, Martišiak Dominik
Útočníci: Vejr Vítek, Macej Martin