21.11.2020 | Petr Komárek | Zápas

Varnsdorf otočil zápas s Táborskem v poslední dvacetiminutovce

Tábor – Fotbalisté Táborska v 8. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY prohráli s Varnsdorfem 1:2. V prvním poločase branka nepadla ani na jedné straně. Ve druhém skóre načal domácí Čapek, ale později srovnal hostující Šimon a v samém závěru utkání otočil skóre Rudnytskyy.
61' Kouřil (vl)
71' Šimon
90' Rudnytskyy
66' Schramhauser
61' Zbrožek
Slávik – Dybala, Havrda, Icha, Navrátil – M. Kučera, Tolno (74. Majka), P. Plachý, Schramhauser (87. Ndiaye) – Čapek, Musiol (74. Vozihnoj).
Na lavičce: Zadražil, Brabec, Penc, Římánek
Trenér: Sergejs Golubevs
A. Richter – Hasil, Heppner, Zbrožek, M. Kubista – Kouřil, Lehoczki, Kubr (64. Šimon), Bláha – Kocourek (90. Ondráček), Schön (64. Rudnytskyy).
Na lavičce: Vaňák, Minsung, Novák, Richter
Rozhodčí: Petřík - Mikeska, Mojžíš • Stadion: Hřiště v Kvapilově ulici • Hráno bez diváků

Zápas týmů z druhé poloviny tabulky nenabídl v prvním poločase ani jeden střelecký pokus. Krátce po přestávce se varnsdorfskou obranu snažil zdolat guinejský záložník ve službách Táborska Tolno. Po průniku po levé straně proti němu ale vyběhl gólman Richter a pádem pod nohy míč vypíchl. Africký fotbalista zakončit nestihl.

První střela přišla až v 52. minutě. Zprava ji vyslal Plachý, ovšem Richterovu branku minul. Bezbrankový stav změnilo Táborsko po standardní situaci. Na Kučerův centr si naběhlo několik domácích hráčů a David Čapek ho hlavou usměrnil do sítě. Severočeši reagovali dvěma střídáními a v 66. minutě mohli ze své první velké možnosti vyrovnat. Při pokusu důrazného Kouřila pomohla domácímu brankáři Slávikovi tyč.

O vyrovnání se chvíli poté postaral právě střídající hráč Varnsdorfu. Zvýšená aktivita svěřenců Davida Oulehly vyústila v přesnou hlavičku, jíž se zblízka prezentoval útočník Matěj Šimon. Táborsko se následně pokoušelo o odpověď, ovšem bez úspěchu. V nastavení druhé půle navíc příšlo i o bod za remízu. Po centrovaném balonu o tom rozhodl ukrajinský záložník hostů Pavlo Rudnyckyj.