22.11.2020 | Jiří Paýr | Zápas

Dukla znovu ztratila, z Vlašimi odjela bez bodu

Foto: Jiří Paýr
Praha - Jeden z adeptů na postup do nejvyšší soutěže pražská Dukla zaznamenala další ztrátu. Na hřišti ve Vlašimi na její porážku stačila jediná branka Marka Červenky z konce prvního poločasu. Vlašim se naopak po výhře 1:0 posunula již na šesté místo tabulky právě před pražskou Duklu.
42. Červenka
bez branek
40. Svoboda
33. Ugwu
67. Seung Bin
86. Ayong
Sestavy
Vliegen – Svoboda, Zukal, Broukal, Sváta – Vrána (56. Zinhasović), Průcha (79. Firbacher), Dias (56. Janda), Blecha – Kozel, Červenka (88. Štochl).
Trenér: Daniel Šmejkal
Rada – Chlumecký, Piroch, Preisler, Buchvaldek (46. Fábry) – Dancák, Kovaľ (70. Krunert), Hadaščok (46. Ayong), Ugwu (46. Kim) – Doumbia, Kozma.
Trenér: Roman Skuhravý
Rozhodčí: Adámková - Kříž, Vaňkát • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Hráno bez diváků

Komentář

.Domácí tým vstoupil do utkání proti Dukle s jasným cílem, kterým bylo zapomenout na nevydařený zápas s Prostějovem, zlepšit svou hru a pokusit se napodobit jarní výhru nad pražským celkem. K tomuto cíli našlápli domácí po dvou minutách hry, kdy dokázali rozvlnit síť hostující branky, ale ke smůle Vlašimi ze špatné strany. Hosté odpověděli šancí Vojtěcha Hadaščoka, ale jeho ránu zastavil pozorný Vliegen. 

Oba týmy se snažily hrát kombinačně a zápas nabídl slušnou kvalitu, ale dlouhou dobu scházelo větší nebezpečí před oběma brankami, Vše ukončil přímý kop hostů ve 30. minutě. Velmi výhodná pozice volala po zakončení do jednoho z rohů domácí svatyně, ale Buchvaldek míč napálil pouze do zdi. Tím jako by se odstartovala lavina šancí vlašimského výběru. Nejprve propadl míč po rohovém kopu na překvapeného Kozla, který tak nedokázal lépe zakončit a poté jeden ze stoperů Dukly v posledním možném okamžiku sebral gól z kopaček Václavu Svobodovi. Jak se říká do třetice všeho dobrého. Ve 41. minutě podržel Dias míč, který následně předal Blechovi a ten posunul na Marka Červenku, který jej postrčil do sítě - 1:0.   Realizační tým Dukly reagoval na vývoj utkání o poločasové přestávce hned třemi změnami v sestavě. Hosty trojité střídání nakoplo a domácí tým se najednou musel více bránit. 

Postupem času se domácí zatáhli možná až příliš, čehož hosté dokázali využít. Dukla si vytvořila územní převahu a s tím přišlo i několik gólových šancí.  První vekou šanci hasil domácí brankář Vliegen po tečované ráně Preislera. Domácí brankář byl však u tyče včas. Netrvalo to ani dvě minuty a velmi nebezpečnou hlavičkou se prezentoval Fábry, ale strážce vlašimské svatyně svůj tým podržel dobrým zákrokem. Domácím se nedařilo udržet míč více na svých kopačkách a tím zklidnit hru a právě z toho pramenil téměř infarktový závěr zápasu pro domácí příznivce. Několik nepříjemných centrů dokázal Vliegen společně s obránci pohlídat a v nastaveném čase pohotově chytil střelu, která vzešla ze závaru před jeho brankou. Domácí tak po konečném hvizdu mohli začít oslavovat zisk tří bodů po výhře 1:0.