05.12.2020 | Daniel Ryl | Zápas

Vyšehrad slaví první výhru v sezóně, obrátil zápas proti Blansku

Praha - Fotbalisté Vyšehradu dokázali zvítězit poprvé v sezóně. Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvládli otočit utkání proti nováčkovi z Blanska. Moravané sice po gólu Žáka z prvního poločasu vedli, jenže domácí dvěma trefami skóre otočili. Na branku Jana Vejvara z 81. minuty už Blansko zareagovat nedokázalo. Vyšehrad i přes výhru zůstává v tabulce jasně poslední, Blansko je dvanácté.
60' Laňka
81' Vejvar
18' Žák
17' Šandera
(o přestávce) Drobílek
56' Laňka
67' Alexandr
86' Králíček
90' Babka
70' Klusák
71' Helebrand
90' Buchta
Babka – Šandera, Košút, Vejvar, Kříž (78. Vandas) – Alexandr, M. Černý – Čejka (70. Januška), Drobílek, Laňka – Králíček (86. Burda).
Na lavičce: Otáhal, Vaněk, Vojta
Trenér: Michal Zach
Halouska – Sukup, Helebrand, Štrbák, Klusák – R. Buchta – Vasiljev, Žák, Přerovský (85. Harba), Kania – Martin Holek (57. J. Šašinka).
Na lavičce: Maňák, Ilko, Vincour, Kopičár, Bartolomeu
Trenér: Oldřich Machala
Rozhodčí: Vojkovský - Antoníček, Lakomý • Stadion: Stadion Evžena Rošického • Hráno bez diváků

Do záchranářského souboje vstoupili aktivněji hosté, kteří byli za svůj nástup odměněni vedoucí brankou. V devatenácté minutě dostal nehlídaný Filip Žák míč do vápna, odkud střelou k zadní tyči překonal Matouše Babku. Blansko však po vstřeleném gólu polevilo, čímž pomohlo Vyšehradu zpátky do hry. Slavoj byl aktivní, ale na obou stranách přibývalo nepřesností.

I přesto musel Pavel Halouska pokrýt dvě střely z velké vzdálenosti, zatímco dva pokusy Denise Laňky z dobré střelecké pozice po rohových kopech mířily jen mimo tři tyče. Blansko ještě zahrozilo z brejku, při němž Matouš Babka vyrazil Kaniovu střelu k zadní tyči.

Vyšehrad vstoupil do druhé půli aktivně, ale první výraznější šanci mělo Blansko, které orazítkovalo jen tyč. Po hodině hry se v závěru před brankou zorientoval Denis Laňka, jehož rána skončila v síti. Slavoj pokračoval v aktivitě, ale šance měli také hosté. Filip Žák však několikrát pálil mimo branku.

Na druhé straně neuspěl pro změnu Filip Drobílek, jenže na začátku poslední desetiminutovky se ve vápně uvolnil Jan Vejvar a přesným lobem otočil stav zápasu! Vyšehrad si tak díky dvěma gólům a několika zákrokům Matouše Babky připsal první výhru v aktuální sezoně.