13.03.2021 | Daniel Kinc | Zápas

Jihomoravské derby Blanska s Líšní branku nepřineslo, body se dělily

Foto: Jiří Havel Nejezchleb
Blansko - Oba celky, jak Blansko, tak Líšeň chtěly v jihomoravském derby v rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY navázat na výhry z úvodních jarních zápasů. Po nezáživné a vyrovnané první půli byly šance k vidění až ve druhém dějství, ovšem Málek Halousku nepřekonal a na druhé straně v největší šanci Pulpitových svěřenců pálil Kopičár těsně vedle. Urputná bitva gól nepřinesla.
bez branek
bez branek
82. Koraksić
45. Ševčík
60. Matocha
87. Demeter
Sestavy
Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – Bartolomeu (75. Žák), Lahodný, Kopičár, Ngoma (81. Vasiljev) – Lhotecký (81. Koraksić) – Machálek (63. Kepl).
Trenér: Martin Pulpit
Veselý – Jeřábek, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Kučera – Pašek (77. Reteno Elekana), Málek (89. Szotkowski), Matocha (69. Rolinek), Krška (69. Demeter) – Zikl (89. Šteigl).
Trenér: Leoš Kalvoda
Rozhodčí: Batík – Vodrážka, Antoníček • Stadion: Stadion na Mlýnské • Hráno bez diváků

Komentář

Úvod byl oboustranně opatrný, poprvé zahrozili na konci sedmé minuty hosté, kdy za vápna napřáhl k ráně Krška, ale skákavý pokus směřující k tyči Halouska bez problémů chytil. O pět minut později vysunul Davy do šestnáctky Bartolomea, ten ale z velkého úhlu pálil nad. Hra se poté srovnala a k vidění bylo mnoho nepřesností a drobných faulů, které kouskovaly kombinace obou mužstev.

Ve 38. minutě Pašek vracel míč hlavou na nabíhajícího Zikla, ten po kontaktu s Aggounem těsně před Halouskou upadl k zemi, rozhodčí však ani přes protesty hostů neposoudil spornou situaci jako penaltou. Dvě zajímavé akce poté podnikl domácí mladík Lhotecký, jenže nejprve pálil z úhlu nad a o dvě minuty později, poté co si obhodil Ševčíka, zprava přímo do rukavic připraveného Veselého. První půle skončila bez branek. Druhý poločas nabídl daleko zajímavější podívanou, hned v úvodu měli dvě velké šance hosté. Nejprve po odraženém míči pálil z hranice vápna Kučera z voleje těsně vedle levé tyče a následně Matocha hlavou prodloužil míč o dvě minuty později na úplně volného Málka, nejlepší střelec ligy ale sám před Halouskou neuspěl. Ten jeho pokus zahrát na jesličky přečetl. 

Po hodině hry dali o sobě vědět také domácí, když se po pravé straně protáhl Lhotecký a přihrávkou pod sebe našel na okraji vápna Kopičára, technická rána slovenského záložníka však směřovala kousek vedle šibenice. V dalším průběhu hýřil aktivitou domácí křídelník Davy, který se nejprve protáhl do vápna a hledal Lhoteckého, ten ale nezpracoval, a tak další akci už vzal na sebe, nicméně prudká rána zamířila mimo tři tyče. 

Čtvrthodinu před koncem centroval z rohu Davy, Veselý míč podskočil a blízko otevření skóre byl Sedlo, zakončení měl ale na dlouhou nohou. Ve zbytku duelu byla aktivnější Líšeň, z mnoha centrů ale nic nevytěžila. Druhé jihomoravské derby sezóny tak branku nepřineslo – Brňané zůstávají na čele tabulky, ale Hradec Králové má zápas k dobru, a Blansko i ve druhém jarním zápase bodovalo.