18.04.2021 | Jiří Paýr | Zápas

Vlašim remizovala s Varnsdorfem 0:0

Foto: fcsbvlasim.cz
Vlašim – V prvním poločase 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY měli navrch domácí a vypracovali si šance ke skórování, ale žádnou neproměnili. Také ve druhém poločase se musel činit především brankář hostů Richter. Předvedl řadu dobrých zákroků a díky němu remizoval Varnsdorf ve Vlašimi 0:0.
bez branek
bez branek
25. Červenka
35. Kazda
39. Lehoczki
55. Kubista
90. Bláha
Sestavy
Řehák – P. Breda, J. Štochl, Broukal, V. Svoboda – Janda (75. Ruml), Zinhasović, Průcha, Blecha – Bassey, Červenka (84. Firbacher).
Trenér: Daniel Šmejkal
A. Richter – Heppner (78. Daniel Novák), Hasil, Kazda (68. Šilhan), Zbrožek – Kouřil, M. Kubista, Bláha, Lehoczki (85. Schön) – Šimon (46. Velich), Ondráček.
Trenér: Pavel Drsek
Rozhodčí: Orel - Slavíček, Černoevič • Stadion: Stadion v Kollárově ulici •

Komentář

Do nedělního utkání vstoupili domácí dobře a už po pěti minutách hry se v šanci ocitl Marek Červenka. Jeho zakončení však postrádalo větší razanci a brankář Richter dokázal tuto střelu zkrotit. I nadále určovala tempo hry spíše domácí Vlašim a po dvaceti minutách byla k vidění další šance. Blechova rána byla zablokována, stejně tak i zakončení Jandy. Odražený míč, jenž byl stále ve hře, nakonec poslal na branku v těžké pozici znovu Filip Blecha, ale Richter opět dokázal zabránit míči v cestě do branky.

Domácí trenér mohl být s výkonem svých svěřenců během prvního poločasu velmi spokojen. Směrem dozadu hráli domácí velmi dobře a brankář Řehák nemusel řešit žádnou vážnější situaci. Navíc Před odchodem do kabin ještě zahrozil v gólové šanci Ladislav Janda, ale jeho dělovku na přední tyč zlikvidoval Richter.

Po změně stran na chvíli tempo hry upadlo a zajímavých šancí bylo k vidění o poznání méně. Postupem času však přeci jen převzali režii hry Vlašimští. Jako první mohl gólovou radost zajistit Petr Breda, ale jeho pumelici opět zastavil bezchybný Richter. O chvíli později brankář Varnsdorfu zneškodnil i další zakončení z dílny domácích.

Hosté se do šancí dostávali pramálo, ale přeci jen se nakonec mohli dočkat úspěchu. Závar ze 78. minuty však vyřešil odkopem na poslední chvíli jeden z domácích obránců. Utkání tedy směřovalo k bezbrankové remíze, kterou mohl zvrátit v nastaveném čase střídající Filip Firbacher, ale jeho rána nakonec zamířila těsně vedle branky. Zápas tedy skončil bezbrankovou remízou.