09.06.2021 | Petr Komárek | Aktuální zprávy

Pilný v Dukle opráší tandem ze západu Čech, zadák Chlumecký jde do Teplic

Foto: fkdukla.cz
Praha – U fotbalistů Dukly Praha pokračuje trenér Bohuslav Pilný. V rozhovoru pro klubový web to uvedl sportovní ředitel Pražanů Jan Staněk. Jako asistent Pilnému pomůže Vít Vrtělka, se kterým dříve vedl Sokolov. Červenobílí také oznámili tři odchody, hrát za ně nebudou obránce Chlumecký (na snímku), jehož čeká angažmá v Teplicích, dlouholetý záložník Kovaľ a forvard Hadaščok. Posílit chtějí minimálně o dva beky a jednoho útočníka.

„Ano, trenér pokračuje,“ potvrdil Staněk začátkem června. Osmačtyřicetiletý Pilný přišel do Dukly ve druhé polovině letošního dubna, kdy nahradil Romana Skuhravého. „Vojáci“ pod jeho taktovkou čtyřikrát vyhráli, jednou remizovali a čtyřikrát prohráli. „S mužstvem začal pracovat před měsícem. Některé drobnosti se již projevují, ale vzhledem k tomu, že mezi zápasy často nebyl prostor pořádně trénovat, nemohlo dojít k žádné koncepční práci. K tomu bude čas nyní od léta,“ konstatoval Staněk.

Asistenta bude Pilnému dělat bývalý záložník z FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Vít Vrtělka. „Trenér se z hlediska výběru asistenta jednoznačně rozhodl pro Víťu, což jsem po osobních jednáních bezvýhradně podpořil. Víťa má hráčské a už i trenérské zkušenosti a hodně energie k práci. Pevně věřím, že spolupráce jak s trenérem, tak i s novým asistentem bude úspěšná,“ komentoval Staněk.

Osmatřicetiletý Vrtělka má na kontě 115 zápasů ve FORTUNA:LIZE a 96 startů o úroveň níž. Na elitní scéně oblékal šest let dres Zlína, rok pak nastupoval za Ústí nad Labem, které si nejvyšší soutěž vyzkoušelo v sezoně 2010/11. V letech 2012–2017 kopal ve F:NL za Sokolov.

Právě z Baníku zná i trenérskou spolupráci s Bohuslavem Pilným. V Dukle po jeho boku nahradí Aleše Majera, který se vrátil k rezervnímu týmu Pražanů. „Trenér Pilný o mě měl zájem, to hrálo velkou roli. A samozřejmě také to, že Dukla je tradiční klub s velkou historií. Po trenérské stránce to pro mě bude zatím největší výzva,“ řekl Vrtělka klubovému webu.

Dukla se po letošní sezoně, ve které v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY obsadila osmé místo, rozloučila s trojicí hráčů. Obránci Martinu Chlumeckému, záložníkovi Róbertu Kovaľovi a útočníkovi Vojtěchu Hadaščokovi na Julisce skončila smlouva.

Čtyřiadvacetiletý Chlumecký se po třech letech vrací do FORTUNA:LIGY, kde jej získaly Teplice. Za „vojáky“ ve F:NL nastupoval poslední dva ročníky, ve kterých si připsal 48 odehraných utkání a dva vstřelené góly. Sedmadvacetiletý Slovák Kovaľ zůstával Dukle věrný od roku 2014. S výjimkou třech hostování trvalo jeho angažmá v červenožluté kombinaci prakticky nepřetržitě, ať už v juniorce nebo A-mužstvu. Z hlediska FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nasbíral v hlavním městě 27 zápasů s bilancí tří tref. Další nepřidal kvůli zranění, které utrpěl v březnu letošního roku. Vítěz F:L z roku 2012 Hadaščok hájil barvy někdejšího armádního celku poslední tři sezony. Naposledy zasáhl do 24 duelů, v nichž dvakrát skóroval.

„Kluci mají stejně jako celý tým a sportovní úsek podíl na neúspěších posledních sezon. Jejich odchod je součástí přestavby našeho A-mužstva,“ zdůvodnil Jan Staněk. Nové působiště si podle jeho slov mohou hledat obránce Daniel Fišl a útočník Karsten Ayong. Důvodem je jejich větší herní vytížení. „Ve svém věku potřebují pravidelně hrát a na svých pozicích by měli konkurenci, přes kterou se budou těžko prosazovat,“ vysvětlil Staněk, který také připustil hostování mladých záložníků Studničky, Ullmana a Mentbergera. „Také řešíme odchod Doumbii, který se potřebuje posunout do jiného klubu, protože v Dukle poslední dobou zamrzl.“

Po zranění se naopak vrací Daniel Kozma. Pětadvacetiletý obránce či středopolař nosil v Dukle kapitánskou pásku, v uplynulém ročníku však stihl pouze deset utkání, ve kterých se dvakrát gólově prosadil. Po trávníku se nepohyboval od začátku loňského prosince.

„Dan je jeden z největších profíků, které jsem kdy poznal. Věřím, že se vrátí ještě silnější. Do přípravy s A-mužstvem se zapojí také naši junioři Kuba Jeřábek, Lukáš Březina, podle zdravotního stavu Kuba Hodek a mládežnický reprezentant Mali Arnaud Konan. Ten už dva měsíce nastupuje za naše béčko a zatím na nás působí velmi dobře,“ prozradil sportovní ředitel Jan Staněk s tím, že Dukla ještě aktuálně pracuje na příchodu dvou obránců a útočníka. „Další pohyb v kádru nemohu vyloučit. Jednoznačně chceme zvýšit naši agresivitu, zlepšit soubojovost a sílu mužstva. K tomu budeme hledat vhodné typy,“ doplnil šéf sportovního úseku.