15.08.2021 | Jiří Paýr | Zápas

Vlašim zvítězila nad Líšní díky vynikajícímu vstupu do druhé půle

Foto: Jiří Paýr
Vlašim - Fotbalisté Vlašimi zvítězili ve 4. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nad Líšní 4:1. V prvním poločase hosty poslal do vedení Rolinek. Do pauzy ovšem srovnal Višinský a během úvodních sedmi minut druhé půle domácí dvakrát udeřili. Nejdříve obrátil skóre Zlatohlávek, jeho trefu pak potvrdil Alijagič. V nastaveném čase potvrdil výhru domácích Janda.
41' Višinský
47' Zlatohlávek
52' Alijagić
90' Janda
32' Rolinek
72' Zlatohlávek
50' Stáňa
77' Málek
Sestavy
Řehák – Broukal (14. Prebsl), P. Breda, Hošek (73. Sváta), V. Svoboda, Rigo (65. Kozel), Křišťan, Zinhasović (46. Zlatohlávek), Blecha, Višinský, Alijagić (65. Janda).
Na lavičce: Surovčík, Starý
Trenér: Martin Hyský
Veselý – Pašek, Otrísal (75. Burda), Ševčík, Lutonský – Jeřábek – Stáňa (71. Krška), Málek, Matocha (63. Matocha), Rolinek (63. Bednář) – Silný (75. Chwaszcz).
Na lavičce: Marek, Demeter, Ulbrich
Trenér: Leoš Kalvoda
Rozhodčí: Krejsa – Arnošt, Slavíček • Stadion: Stadion v Kollárově ulici • Diváci: 425

Komentář

První poločas zahájili domácí aktivně a hned ve třetí minutě to mohlo být 1:0. Vlašim to zkusila po pravé straně a ve vápně se dostal k míči Tomáš Rigo. Jeho rána však byla zablokována a míč tak hosté dokázali odvrátit. Poté přišla nepříjemnost pro domácí, když pro zranění musel střídat stoper David Broukal. Situace se promítla i do hry, kdy se najednou hosté dostávali do nebezpečných situací častěji. 

První z nich dokázal uhasit střídající Prebsl, poté se vyznamenal brankář Josef Řehák, ale potřetí již Vlašim nic nezachránilo. Řehák sice ve 32. minutě dokázal vytlačit Martina Rolinka do velkého úhlu, ale i tak se hostujícímu hráči povedlo dostat míč do sítě - 0:1. Blaničtí rytíři byli poté sice častěji u míče, ale do velké šance se ne a ne dostat. Až čtyři minuty před koncem prvního poločasu si přebral míč Denis Višinský, z obránců si udělal tréninkové panáky a přesně zakončil - 1:1. 

Do druhého poločasu se rozhodl Martin Hyský poslat Tomáše Zlatohlávka, což se po necelých dvou minutách na hřišti ukázalo jako správný tah. Domácí útočník si udělal prostor ve vápně a dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Netrvalo dlouho a Vlastimil Veselý lovil míč ze své sítě potřetí. Rychlou akci Vlašimi dokázal přesně zakončit Denis Alijagič - 3:1.

Hosté ztratili v ten moment vítr z plachet a Vlašim kontrolovala hru. Oživení přineslo až prostřídání sestavy jihomoravského celku. Marvani dokázali dostat domácí do defenzivy, ale ta si počínala na výbornou a deset minut před koncem mohli domácí svůj náskok zvýšit. Višinský zamířil v nadějné pozici vedle. Gólu se přeci jen diváci dočkali. V nastavení se podařilo uniknout Blechovi, který míč naservíroval na Ladislava Jandu, a ten zařídil konečnou podobu výsledku - 4:1.