20.08.2021 | Petr Komárek | Zápas

Vlašim jde do čela! Jihlavu srazila penalta Blechy

Foto: Jiří Paýr
Jihlava - Páteční předehrávka 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Jihlavou a Vlašimí přinesla vyrovnanou podívanou o čelo tabulky. Dlouho bezbrankové utkání rozsekla až situace z 82. minuty, kdy nařízený pokutový kop ve prospěch hostujícího týmu proměnil Filip Blecha, který rozhodl o nejtěsnějším možném vítězství hostí. Vlašim se díky tříbodovému zisku posunula, minimálně do soboty, do čela tabulky F:NL!
bez branek
82. Blecha (pen)
40. Zoubele
50. Shudeiwa
81. Vlček
85. Peřina
87. Josl (kondiční trenér)
32. Svoboda
76. Křišťan
90. Kozel
Sestavy
Vejmola – Svoboda, Vlček, Pojezný, Peřina – Lacko (C), Shudeiwa – Selnar (61. Ritter), Zoubele (46. Tureček), Křivánek (78. Araujo-Wilson) – Vedral.
Trenér: Jan Kameník
Řehák – Prebsl, Breda, Hošek – Svoboda, Rigo (71. Zinhasović), Křišťan (90+4. Sváta), Blecha, Višinský (71. Kozel) – Zlatohlávek (83. Janda), Alijagić (83. Červenka).
Trenér: Milan Hyský
Rozhodčí: Szikszay – Šimáček, Volf • Stadion: Stadion v Jiráskově ulici • Diváci: 515

Komentář

V úvodu chtěli domácí zahrozit z rohového kopu. Selnarův krátký pas dostal Shudeiwa, který balon přemístil k Lackovi. Kapitán Jihlavy hodlal nahrát zpátky Selnarovi, ovšem nepočínal si přesně. Na druhé straně střílel ke vzdálenější tyči Rigo a Vysočina měla štěstí, že teč v podání Vlčka neskončila vlastním gólem.

Další možnosti Středočechů přišly na konci prvního poločasu. Zlatohlávek ovšem „vytloukl bloky“ Vlčka, Křišťanův pokus pak zlikvidoval domácí brankář Vejmola. První dějství tak branku nenabídlo, na obou stranách byla k vidění pouze jedna žlutá karta.

Ani ne deset minut po přestávce se za obranou hostů ocitl Křivánek, Selnar ale po jeho přihrávce branku netrefil. Stejně dopadlo také zakončení z kopačky Svobody, které přišlo v době, kdy uplynula hodina hry.

Po vlašimském rohu se zkoušel prosadit stoper Breda, ani on ovšem míč mezi tři tyče neumístil. Stejný hráč si obdobně počínal také po centru Křišťana z rohového kopu. Rozuzlení zápasu přišlo deset minut před koncem. Vlček se provinil faulem ve vápně a Vlašim kopala penaltu. Exekuce se ujal Filip Blecha a vzájemný souboj s Vejmolou zvládl. Jihlava mohla ještě vyrovnat, hlavičku střídajícího Araujo-Wilsona po centru Turečka však zastavil břevno.