01.10.2021 | Karel Jedlička | Zápas

Dukla podruhé za sebou doma prohrála, zlomil ji i Prostějov

Praha - První utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přineslo jedinou branku a prohru domácího favorita. Po Příbrami vyhrál na půdě pražské Dukly také Prostějov, který o osudu duelu rozhodl již v sedmé minutě. Krásnou střelou zpoza pokutového území prostřelil domácího gólmana Jakub Urbanec. Dukla čeká po porážce z pátého místa propad, Prostějov po vlažném startu soutěže již osmý.
7' Urbanec
14' Fábry
17' Kozma
42' Ruml
55' Peterka
74' Rada
80' Adediran
90' Doumbia
35' Omale
61' Zapletal
86' Žák
Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml (77. Kovernikov) – Šebrle (65. Doumbia), Kozma (77. Kozel), Peterka, Buchvaldek – Faleye (77. Pázler), Fábry (34. Adediran).
Na lavičce: Šťovíček, Konan
Trenér: Bohuslav Pilný
Mucha – Machynek, Schuster, Schaffartzik, Zapletal – Omale – Bartolomeu (65. Stříž), Kopřiva (82. Koudelka), Jiráček, Urbanec – Žák (90+1. Bialek).
Na lavičce: Bárta, Hausknecht, Vlachovský, Vichta
Trenér: Daniel Šmejkal
Rozhodčí: Křepský – Mikeska, Dresler • Stadion: Stadion Juliska • Diváci: 506

Domácí fotbalisté chtěli ukončit třízápasové čekání na výhru, ale již v 7. minutě jejich plány naboural Jakub Urbanec, který si v rohu šestnáctky zastavil míč, rozhlédl se a přes stínujícího Kozmu jej napálil nádherně do vzdálenější šibenice.

Obrovskou šanci na vyrovnání poté za Muchou, který podběhl centrovaný míč, zachránil Schaffartzik. Ex-opavský obránce vyhlavičkoval z brankové čáry prudký volej Šebrleho. Koho dramatický úvod navnadil, musel být dalším průběhem zklamán. Oba celky se dlouho nedostaly ze středního pásma a zahrozil až ve 38. minutě Buchvaldek křížnou střelou těsně vedle, na kterou vzápětí navázal střídající Adediran po rychlé zasekávačce přízemní ranou do brankáře.

Prostějov se po přestávce pouze bránil a brankář Rada si mohl na druhý poločas klidně koupit lístek. Vyrovnání viselo na vlásku v 54. minutě. Adediran přihrával pod sebe Šebrlemu, ale ani on, ani dorážející Peterka prostějovského gólmana nepřekonali. Jinak platonický tlak Dukly mimo řady rohů a přímých kopů šance nepřinášel. Hanáci v závěrečné čtvrthodině vyrovnali hru a snad jedině Kozlova tvrdá střela po sérii narážeček šest minut před koncem měla nějakou naději na úspěch, kdyby byla lépe mířená. Prostějovští se k vítězství probránili, přestože gólová střela ze 7. minuty zůstala jedináčkem.