16.03.2022 | Michal Luxa | Zápas

Jihlava v nastaveném čase zachránila vítězství s Ústím, dvě branky dal Krčík

Foto: fcvysocina.cz
V dohrávce 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítala Jihlava na své půdě Ústí nad Labem, které přehrála 2:1. Vysočina šla v prvním poločase do vedení, avšak v osmaosmdesáté minutě nalezl odpověď krásnou ranou Adam Čičovský. Jenomže duel dospěl do nastaveného času, v němž domácí rozehrávali standardní situaci, po které si druhou trefu v duelu připsal Dávid Krčík. Díky vítězství se Jihlava dostala o bod před severočeského soupeře a je desátá.
27' Krčík
90' Krčík
88' Čičovský
64' Zoubele
42' Miskovič
74' Hudec
83' Kabancov
90' Čítek
Sestavy
Vejmola – Křišťál (78. Písačka), D. Krčík, T. Vlček, T. Svoboda – Selnar (67. Fila), Lacko (C), Tureček (78. Belaid), Zoubele (67. Peřina) – Ritter (61. Křivánek), Vedral.
Trenér: Jan Kameník
J. Plachý – Kurka (46. Havrda), Brak, Kabancov, Švanda – Ogiomade, Miskovič (C) (81. Čítek), Tymošenko, Emmer (64. Čičovský) – Krobot (23. Jiránek), D. Černý (46. Hudec).
Trenér: David Jarolím
Rozhodčí: Cieslar – Lakomý, Líkař • Stadion: Stadion v Jiráskově ulici • Diváci: 316

Komentář

Na úvodní šanci se čekalo do sedmnácté minuty, kdy v krátkém sledu rozehrával dva rohové kopy Jakub Selnar. Avšak s prvním si poradila severočeská obrana a po druhém musel na dvakrát zasahovat Jan Plachý. O deset minut později už Vysočina otevřela skóre duelu! Již zmiňovaný Selnar našel ve vápně Dávida Krčíka, jenž placírkou uklidil míč k pravé tyči.

Ačkoliv domácí měli v dalším průběhu více ze hry, další gólovou příležitost si nepřipravili, a tak se šlo do kabin za výsledku 1:0.

Ve druhé polovině se hra vyrovnala, jelikož Davidu Jarolímovi vyšla sázka na změnu rozestavení. V čtyřiasedmdesáté minutě odcentroval zleva Jiří Miskovič, ale místo spoluhráče našel pouze rukavice domácího brankáře. Šest minut před vypršením normální hrací doby zakončoval Vedral, který dostal míč proti noze, avšak slabý pokus lapil Jan Plachý.

V osmaosmdesáté minutě se o slovo přihlásil Adam Čičovský, který vybojoval přímý kop těsně před pokutovým územím. Sám se postavil k rozehrání standardní situace a z levé strany vymetl pavučinu ve vzdálenějším horním rohu branky.

Už to vypadalo, že utkání skončí vyrovnaným výsledkem. Jenomže nedovoleným způsobem zastavil akci Jihlavy Vojtěch Čítek, a tak přímý kop poslal před branku Tijani Belaid. Nejprve hlavou nasměřoval míč do pravé tyče Dávid Krčík, který se dostal ještě dorážce a přisoudil tak tři body Vysočině.