13.08.2022 | Petr Dejnožka | Zápas

Jihlava je venku stoprocentní, dvěma góly vyloupila Chrudim

Foto: Aleš Vladyka (mfkchrudim.cz)
Chrudim – Fotbalisté Jihlavy vyhráli i druhý letošní venkovní zápas. Tentokrát uspěli svěřenci trenéra Kameníka na půdě Chrudimi, kde zvítězili 2:1. V závěru první půle se v krátkém sledu prosadili Šimon Gabriel a Fares Shudeiwa. Za domácí korigoval čtvrt hodiny před koncem Filip Firbacher, na body to ale Východočechům nestačilo. Vysočina je se sedmi získanými body na třetím místě tabulky, Chrudim uzavírá elitní desítku.
77' Firbacher
36' Gabriel
45+1' Shudeiwa
85' Látal
6' Shudeiwa
55' Piško
62' Křivánek
88' Gabriel
Sestavy
Floder – Koželuh, Hašek, Harušťák, Jančura (58. Kesner) – Řezníček – Vrána (69. Juliš), Záviška, Průcha, Kodýdek (81. Látal) – Jedlička (69. Firbacher).
Na lavičce: Mach, Kejř, Skwarczek
Trenér: Radek Kronďák
Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda (78. Tall) – Křivánek (69. Fila), Shudeiwa, Zoubele (69. Ogiomade), Piško, Lacko (32. Araujo-Wilson) – Selnar (78. Peřina).
Na lavičce: Soukup, Tureček
Trenér: Jan Kameník
Rozhodčí: Adámková – Hurych, Pochylý • Stadion: Stadion Za Vodojemem • Diváci: 970

Komentář

Úvod zápasu třetího kola patřil ve východočeské Chrudimi jihlavské Vysočině, která na domácí tým nastoupila a v úvodních minutách mu pořádně zatopila. V první velké šanci se ocitl hostující Fares Shudeiwa, jehož zakončení brankář Floder musel vytahovat z šibenice chrudimské branky. Ani další šance Jihlavy nebyly zužitkovány, a tak ve druhé půlce prvního poločasu začala hrát Chrudim.

Asi největší šanci měl kapitán Jan Řezníček, ke kterému se po rohovém kopu snesl balon na pravačku. K jeho smůle ale trefil přesně místa, kde byl připraven brankář Jágrik. Na druhé straně však již padaly branky. Ve 36. minutě si na rohový kop naskočil Šimon Gabriel, který poprvé rozjásal jihlavské fanoušky. Ještě veseleji bylo v hostujícím táboře v nastavení prvního poločasu, kdy se z dorážky prosadil Fares Shudeiwa a stanovil skóre poločasu na 2:0.

Po přestávce se obraz hry změnil. Chrudim svého soka zatlačila na jeho obranné polovině a snažila si vypracovat nebezpečné brankové situace. Ze svého souvislého tlaku vytěžila snížení na 1:2, které hlavou zařídil v 77. minutě Filip Firbacher. Více již ale domácí nestihli, a připsali si tak druhou letošní porážku – tentokrát 1:2.