30.09.2022 | Jan Šimek | Zápas

Opava doma přetlačila Táborsko. Premiérovým gólem rozhodl Yunis

Opava - Na 10. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY rozhodně nebudou v Opavě vzpomínat ve zlém. Domácí tým totiž dokázal přetlačit Táborsko 1:0. Jedinou branku vstřelil chvilku po změně stran z pokutového kopu Jakub Yunis, pro něhož to byla zároveň úvodní trefa v novém angažmá. Fotbalisté Táborska prohráli poprvé pod vedením kouče Nádvorníka a odmítli tak posun do horní poloviny tabulky, kde se naopak ještě výrazněji zabydleli domácí.
48' Yunis (pen)
49' Yunis
55' Helebrand
35' Kone
47' Navrátil
49' Ledecký
64' Kosek
Lasák – Helebrand, Bílek, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý – Kopečný, Kramář (90+1. Gorčica), Šigut (53. Macháček), Haitl (69. Ščudla) – Yunis
Na lavičce: Číž, Janjuš, Latoň, Doleček
Trenér: Roman West
Zadražil – Plachý, Navrátil (C), Bederka, Tusjak – Varačka (61. Nešpor), Kopřiva (46. Bezpalec), Kone, Ledecký (78. Provazník), Kosek – Babacar
Na lavičce: Chára, Alexandr, Mezera, Šplíchal
Rozhodčí: Rouček – Hurych, Poživil • Stadion: Městský stadion Opava • Diváci: 1345

Opavští začali aktivně. Už po necelých deseti minutách pálil nebezpečně Haitl, jenže minul pravou tyč hostující brány. Vzápětí se uvolnil Kadlec, poslal míč Yunisovi, ale tomu střela nesedla a domácí z nadějné šance vytěžili pouze roh. Slezany málem posadil na koně svou chybou brankář Zadražil, který zaváhal při rozehrávce, nahrál míč přímo na kopačku Kramáře, jehož pokus tečoval Bederka se štěstím patičkou do zámezí.

Více než třináct stovek diváků se úvodní branky dočkalo krátce po změně stran. Hned v úvodu druhého poločasu Navrátil složil k zemi Kramáře, sudí Rouček situaci zblízka dobře viděl a jeho verdikt byl jasný – penalta. Míč si vzal Yunis, který s pokutovým kopem naložil zkušeně. Počkal si na pohyb brankáře Zadražila a míč poslal přesně na opačnou stranu mimo jeho dosah – 1:0. Jihočeši po inkasované brance ožili a vytvořili si solidní šance.

Po hodině hry Babacar přiťukl balon Bezpalcovi, jenž z dobré pozice svou jedovkou minul opavskou bránu. Hned vzápětí pálil z levé strany Tusjak, ale ten trefil jen boční síť Lasákovy brány. Slezané mohli těsný náskok navýšit v nastavení, když po dravém průniku pálil Kopečný, Zadražil vyrazil míč k Macháčkovi, který napálil míč do sítě, jenže předtím si balon zpracoval rukou, a tak jeho branka neplatila.

Opavští fotbalisté tak doma zvítězili podruhé v řadě, když navázali na své vítězství nad Chrudimí, a posunuli se na páté místo. Hostující Táborsko po těsné porážce prozatím zůstává na 12. příčce neúplné tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Roman West (Slezský FC Opava): „Zápas ukázal přesně to, co jsme očekávali. Mohli jsme se dostat do vedení, ale soupeř velmi dobře bránil. Táborsko nás téměř k ničemu nepustilo. Chtěli jsme zabíhat za obranu soupeře, což nám vyšlo zkraje druhé půle, kdy si tam Denis Kramář zaběhl, a byla z toho penalta, kterou proměnil Kuba Yunis a rozhodl zápas. Za výhru jsme rádi. Mrzí mě akorát druhý poločas, že jsme nedotáhli slibné akce do otevřené obrany. Jinak jsme nechali hosty hrát, ale dobře jsme to odbránili.“

Roman Nádvorník (FC SILON Táborsko): „Celý týden jsme se připravovali na styl, který Opava uplatňuje. První poločas z naší strany bohužel nebyl dobrý. Soupeř byl agresivnější, vyhrával první souboje a sbíral i odražené míče. Nebyli jsme schopni podržet balon ve středu pole. Bylo to takové trápení, ale kromě dvou závarů soupeř neměl žádnou stoprocentní gólovku. Nakonec přišla nešťastná penalta, bylo to 1:0 pro Opavu, ale pak to z nás spadlo. Soupeře jsme začali přehrávat, ale ve vápně si to bohužel domácí dokázali pohlídat.“