24.05.2023 | Filip Lefenda | Zápas

Příbram vyhrála potřetí v řadě a získala v duelu se Spartou jistotu baráže

Fotbalisté Příbrami zvítězili v utkání 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nejtěsnějším rozdílem 1:0 nad rezervou pražské Sparty a zaznamenali třetí vítězství v řadě. Jedinou branku zápasu vsítil krátce po přestávce Adam Petrák. Vzhledem k remíze Karviné ve Varnsdorfu se již svěřenci trenéra Krejčího nemohou dostat vinou horších vzájemných zápasů na první místo v tabulce, získali ale na třetí pozici jistotu baráže. Pod sebe ještě mohou dostat aktuálně druhý Vyškov, jenž má bod k dobru. Sparta prohrála poprvé po dlouhé osmizápasové sérii bez porážky.
49' Petrák
34' Jahić
82' Fišl
90+3' Smrkovský
78' Lilling
Smrkovský – Petrák, Fišl, Jahić, Vokřínek (79. Čejka), Šimáček (87. Schindler), Wágner, Švestka, Zeronik (87. Mašek), Antwi (73. Anih), Youssef (79. Langhamer).
Na lavičce: Melichar, Al Baba
Trenér: Karel Krejčí
Nalezinek – Jonáš (67. Lilling), Ševínský (79. Tošnar), D. Horák, Kaštánek, Váňa (79. Hodouš), Ambler, Večerka, Rus (67. Tesař), Šilhart (46. Mokrovics), Kukučka.
Na lavičce: Tůma, Lehocký
Trenér: Petr Janoušek
Rozhodčí: Rouček – Kotík, Líkař • Stadion: Stadion Na Litavce • Diváci: 685

Duel začal úvodním nátlakem Sparty, žádná šance z něj ale nevzešla. Příbram se k prvnímu zakončení dostala až v 17. minutě. Se střelou Youssefa neměl Nalezinek nejmenší problém, stejně jako s následnou sérií čtyř domácích rohových kopů.

Příbram s postupem času převzala otěže hry, vyloženou možnost ke skórování si ale nevypracovala. Krátce před pauzou se Pražanům naskytla možnost podniknout přečíslení. Chybu Příbramských ve střední části hrací plochy ale vinou odpískaného ofsajdu nepotrestali.

Rozhodující okamžik celého zápasu se zrodil čtyři minuty po přestávce. Střela z pravé strany šestnáctky byla nejprve sražena na roh. Po něm si na centr do vápna naběhl Wágner, jenž sklepl míč hlavou pro Adama Petráka a ten umístil ránu z voleje do pravé šibenice.

O chvíli později zahrozila Příbram po standardní situaci. Po vyhraném hlavičkovém souboji vyrážel Nalezinek balon nad břevno. Svěřenci trenéra Krejčího zahrávali v utkání celkem čtrnáct rohových kopů. Do zakončení se tlačil tradičně aktivní kanonýr Wágner, své konto sedmnácti letošních branek ale ve středu díky dobré defenzivní práce Letenských nerozšířil.

Pojistka přesto mohla deset minut před koncem řádné hrací doby skutečně přijít. Večerka se po centrované standardce snažil odkopnout míč. Nepřesným zásahem zavařil vlastnímu brankáři, Nalezinek se musel pořádně natáhnout ke své levé tyči, aby zabránil zvýšení příbramského vedení.

Sparta vrhla v závěru všechny síly do útoku, jednogólové manko se jí nicméně navzdory dlouhému šestiminutovému nastavení zlikvidovat nepodařilo. Příbram si tak po výsledku 1:0 připsala třetí výhru v řadě, a byť po remíze Karviné ve Varnsdorfu přišla o šancí na přímý postup do FORTUNA:LIGY, zpečetila svou účast v baráži.