28.05.2023 | Petr Dejnožka | Zápas

Další zářez remízového experta! Chrudim remizovala i s Vyškovem

Foto: Aleš Vladyka
Chrudimští fotbalisté v rámci 30. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovali na domácím stadionu 0:0 s Vyškovem. Pro domácí specialisty to byla již desátá remíza v jarní části soutěže. Vyškov po třech výhrách ztratil a putuje do baráže o FORTUNA:LIGU, kde na ni čeká Zlín. Východočeši končí na osmé příčce soutěže se ziskem devětatřiceti bodů.
bez branek
bez branek
33' Svoboda
35' Záviška
43' Sotorník
6' Ramathan
Sestavy
Floder – Halász, Hašek, Skwarczek, V. Svoboda II (46. Jančura) – Kesner, Průcha, Záviška (90. Kodýdek), Sotorník (79. Firbacher) – P. Juliš, Látal (70. Jedlička).
Na lavičce: Mach, Bauer, Straka
Trenér: Radek Kronďák
Kinský – F. Štěpánek (76. Dweh), Srubek, Ramathan, Němeček (88. Cabadaj), Souaré, Lahodný, Vintr (66. Touré), Lacík (66. Ilko), Alégué Elandi, Bayo (76. Klesa).
Na lavičce: Jícha, Krška
Trenér: Jan Kameník
Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Černoevič • Stadion: Stadion Za Vodojemem • Diváci: 980

Komentář

Chrudim nastoupila do souboje s Vyškovem velmi bojovně a v prvních minutách na trávníku vládla. Udeřit mohla hned z první akce, kdy po spolupráci s Davidem Látalem zakončil lobem do tyče Petr Juliš. Chvíli na to musel Kinský vytáhnout z pod břevna hlavičku Haška, postupem času však převaha Chrudimi vyprchala a hrát začal favorit s ambicemi na postup do nejvyšší soutěže.

Slušnou šanci měl po půlhodině hry Ondřej Vintr, jehož přízemní zakončení z penaltového puntíku vyškrábl brankář Floder. O tři minuty později byla blízko gólu Chrudim, hlavička David Látala ale skončila opět pouze na tyči. První poločas přinesl řadu šancí a zajímavých fotbalových momentů, chyběly však branky.

A to se nezměnilo ani po přestávce. Rozčísnout bezbrankové skóre mohl Petr Juliš, jenže před prázdnou brankou se mu míč zamotal mezi nohama a nedokázal nakonec ani zakončit. S postupujícím časem přebíral Vyškov stále více aktivitu, dobře bránící Chrudim ale změnu stavu nepovolila. Nejblíže byl v 90. minutě střídající Toure, který ukázkovou ranou nastřelil břevno!

Chrudim zapsala remízu 0:0 a končí osmá, což je její nejlepší druholigový výsledek. Vyškov bere druhé místo a v baráži se těší na Zlín.