02.08.2023 | Tomáš Secký | Zápas

Gólové žně v Kotlině skončily remízou

Foto: Tomáš Secký
Fotbalisté Varnsdorfu v rámci třetího kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remízovali na domácím stadionu s Vlašimí 3:3. Hosty sice poslal do vedení už po čtyřech minutách hry Gambijec Singhateh, domácí ale ještě do poločasu otočili skóre. Nejprve se do vlastní branky nešťastně trefil Labík a poté se poprvé ve varnsdorfském dresu prosadil Dominik Gembický. Gólově bohatý zápas nekončil ani po změně stran, v 60. minutě se postaral o vyrovnání Petr Breda, domácí znovu vrátil do vedení třináct minut před koncem Filip Firbacher. Poslední slovo však nakonec měl Albert Labík, který v 87. minutě odčinil vlastní branku z prvního poločasu a rozdělil body mezi oba celky.
33' Labík (vl)
38' Gembický
77' Firbacher
4' Singhateh
60' Breda
87' Labík
59' Švanda
67' Firbacher
14' Kričfaluši
41' Singhateh
49' Nogha
90' John
Sestavy
Vaňák – Švanda, Kubista, Kouřil, Ambler – Kříž (70. Dufek), Samko (84. Osaghae) – Gembický (70. Zálešák), Stránský, Michal (84. Omon) – Hodek (55. Firbacher)
Na lavičce: Pešl, Penc
Trenér: Miroslav Holeňák
Vágner – Labík, Kričfaluši, Breda (81. Tavares), F. Dostál – Onije (46. Solomon), Šubert (81. Biegon) – Šmiga, Beran, Nogha – Singhateh (46. Heppner)
Na lavičce: Kolář, Šimeček, Toula
Trenér: Martin Hyský
Rozhodčí: Starý – Slavíček, Arnošt • Stadion: Městský stadion v Kotlině • Diváci: 425

Komentář

Utkání hrané za hustého deště začalo lépe pro hosty z Vlašimi. Ti se radovali už po čtyřech minutách hry, když se po centru z levé strany prosadil hlavičkou důrazný Ebrima Singhateh. Varnsdorf se snažil ihned odpovědět, individuální akce Gembického ve 20. minutě ale úspěch neslavila. Naopak zahrozila Vlašim poté, co byl Ambler málo razantní při hraní malou domů, čímž namazal Šubertovi na střelu. Pohotový Vaňák ale držel naděje svého týmu.

Kotlina se poprvé radovala po půl hodině hry. Varnsdorf zahrával standardní situaci dva metry za hranicí šestnáctky a míč letící na hranici malého vápna si do sítě nešťastně srazil Albert Labík – 1:1. Další gólová radost přišla jen o pět minut později. Dlouhý pas za obranu propadl až k  Dominiku Gembickému, který razantní střelou pod horní víko poslal svůj tým do vedení.

Vlašim udělala do druhého poločasu hned dvě změny v sestavě. Ze hřiště odešli Onije a Singhateh, jejich místo zaujali Solomon a Heppner. A bylo to znát. Hosté ožili, byli aktivnější a častěji na míči. Na vyrovnávací branku se čekalo do 60. minuty, když si na centr na přední tyč naběhl Petr Breda a hlavičkou zavěsil na 2:2. Ke střídání poté sáhl i varnsdorfský kouč Miroslav Holeňák, který se snažil posílit ofenzivu. A jeho tah mu vyšel. Stránský v 77. minutě sice trefil pouze vyběhnuvšího Vágnera, dobíhající Filip Firbacher ale neměl s uklizením míče do sítě sebemenší problém.

Hosté nesložili zbraně a bojovali do poslední minuty. Poslední slovo měl Albert Labík, který v 87. minutě odčinil vlastní branku z prvního poločasu a rozdělil body mezi oba celky.