24.11.2023 | Petr Dejnožka | Aktuální zprávy

Chrudim zpět v tréninku. Jak to bude s dvanáctigólovým Hufem?

Foto: Petr Dejnožka
Po dvanácti dnech volna se chrudimští fotbalisté znovu zapojili do akce. Nyní je čekají tři týdny trénování a tři přípravné zápasy, na což naváže delší dovolená. Kdo byl na prvním tréninku? A jaká je situace okolo nejlepšího střelce Chrudimi Davida Hufa?

„Meziblok je proto, protože nemůžeme mít volno tak dlouho. To nejde, trénovat se musí. My si nyní dáme tři týdny tréninků a zápasů, pak nás čeká měsíční dovolená a uvidíme, jestli to přinese úspěch," popisoval důvody rozhodnutí tréninkových dávek na přelomu listopadu a prosince trenér Radek Kronďák. „Cílem je udržení hráčů v zátěži, dovolená nemůže být osm týdnů, to by potom bylo strašné," dodal chrudimský kouč.

Na prvním tréninku na umělé trávě Stadionu Emila Zátopka se sešel téměř kompletní tým z podzimní části. Vinou nemoci chyběl Jan Řezníček, další záložník Daniel Langhamer dostal ještě volno po reprezentačním srazu.

Navíc trenéři zkouší dva nové mladé hráče. Jedná se o devatenáctiletého záložníka Tomáše Krále, který doposud působil v juniorském týmu a rezervě Mladé Boleslavi, a také obránce Ondřeje Sedláčka, jenž sbíral starty v pardubickém béčku v České fotbalové lize. „Jsou to mladí kluci a jsem rád, že si je nyní můžeme vyzkoušet, zda s námi budou pokračovat i po novém roce," odhalil plány Kronďák.

Chrudimské fanoušky jistě hodně zajímá i pozice dvanáctigólového střelce Davida Hufa. „David je u nás na roční hostování z Pardubic. Díky jeho gólům si ho nemohl nikdo nevšimnout a Pardubice by si ho měly stáhnout do prvního bloku zimní přípravy. Poté se rozhodnou, zda si ho nechají, nebo ne. Samozřejmě bude částečně záležet i na samotném hráči. Máme rozhodně zájem, aby u nás pokračoval dál a po celé sezoně byl ještě lépe připravený na ligu. Pardubice mají plné právo si ho nechat, takže do těchto věcí moc zasahovat nemůžeme," popsal situaci Radek Kronďák.

Již v sobotu sehrají chrudimští fotbalisté první přípravný duel s rezervou hradeckých Votroků.