16.05.2024 | Filip Lefenda | Aktuální zprávy

Trest pro kapitána Kroměříže! Matoušek si za surový faul 12 zápasů nezahraje

Foto: hanackaslavia.cz
Disciplinární komise potrestala hráče SK Hanácká Slavia Kroměříž Tomáše Matouška za surovou hru v utkání 26. kola F:NL proti AC Sparta Praha B, která vedla prokazatelně ke zranění faulovaného protihráče, zastavením závodní činnosti na 12 soutěžních utkání.

Komentář předsedy DK LFA Richarda Bačka: „Hráči si musí uvědomit, že mají v zápasech plnou odpovědnost za své jednání a v soubojích je z jejich strany nutné brát ohled na zdraví protihráčů. DK LFA sice panu Matouškovi věří, že pana Horáka nechtěl zranit a oceňuje, že se s hráčem Sparty snažil spojit, zároveň ale není možné opomenout, jaké vážné následky hlavičkový střet pro hráče Sparty má a že šlo ze strany kapitána Kroměříže o faul, který dle vyjádření Komise rozhodčích FAČR měl hlavní rozhodčí potrestat vyloučením. Proto DK přistoupila k trestu v této podobě, který odpovídá ustálené rozhodovací praxi.“

Disciplinární komise rovněž potrestala klub AC Sparta Praha B za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků a poškození zařízení stadionu) v utkání 26. kola F:NL proti SK Hanácká Slavia Kroměříž pokutou ve výši 20 tisíc korun.