29.05.2024 | Petr Komárek | Preview kola

Startuje baráž! Táborsko míří do Českých Budějovic, Vyškov hostí Karvinou

Foto: mfkvyskov.cz
Fotbalisté Táborska a Vyškova odehrají ve čtvrtek od 18 hodin úvodní zápasy baráže o FORTUNA:LIGU. Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka se v jihočeském derby představí na hřišti českobudějovického Dynama, tým kouče Jana Kameníka v souboji dvou MFK přivítá v Drnovicích Karvinou.

Táborsko zažilo poslední ligový střet s regionálním soupeřem v ročníku 2018/19. Zatímco doma s Českými Budějovicemi remizovalo 1:1, venku jim podlehlo čtyřgólovým rozdílem 0:4. Do sítě Dynama tehdy jako jediný skóroval Christian Frýdek. Ten Táborsko v září 2018 poslal po hodině hry do vedení, Budějovičtí odpověděli sedm minut před koncem řádné hrací doby po trefě Davida Ledeckého.

Stejný hráč se proti Táborsku prosadil i v dubnu 2019, kdy se mu to podařilo hned dvakrát. Jeho branky ještě orámovali Lukášové Havel a Provod. Dynamo před pěti lety FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU vyhrálo a vrátilo se mezi elitu. Naopak Táborští skončili patnáctí a sestoupili do třetí ligy. Z ní se dokázali v nejrychlejším možném čase posunout zpět do F:NL, kterou od té doby hrají pravidelně.

Vyškov se s Karvinou utkal naposledy v minulé sezoně. Ještě než Slezané postoupili do nejvyšší soutěže, dokázal je na drnovickém stadionu porazit. V září roku 2022 uspěl zásluhou tref Davida Kršky a Lukáše Lahodného během první desetiminutovky 2:1. Karviná pouze snížila v 65. minutě poté, co si vlastní gól vstřelil Filip Štěpánek. Karviná dokázala Vyškovu oplatit porážku loni v dubnu, kdy nad ním díky brankám Sebastiana Boháče z 64. a Amara Memiče z 86. minuty zvítězila 2:0.

Oba čtvrteční barážové zápasy můžete sledovat na webech sázkové kanceláře Fortunasporttotal.cz

SK Dynamo České Budějovice – FC SILON Táborsko (30.05.2024, 18:00)

Rozhodčí: Ondřej Pechanec – Ivo Nádvorník, Jiří Kříž – Dominik Starý
Delegát utkání: Tomáš Farský
Delegát svazový: Miroslav Zlámal

MFK Vyškov – MFK Karviná (30.05.2024, 18:00)

Rozhodčí: Dalibor Černý – Jan Paták, Lukáš Machač – Jan Machálek
Delegát utkání: Radek Rabušic
Delegát svazový: Karel Vidlák