02.06.2024 | Filip Lefenda | Aktuální zprávy

Baráž: Táborsko s Vyškovem budou v odvetách dotahovat těsné manko

Foto: fctaborsko.cz
Od nedělních 17:30 hodin jsou na programu barážové odvety. Oba zástupci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v nich pokusí dohnat jednogólovou ztrátu z úvodního zápasu.

O něco lepší výchozí pozici má Táborsko, které bude mít v jihočeském derby proti Českým Budějovicím k dispozici výhodu domácího prostředí. Do dvojutkání vstoupilo parádně, když se ve čtvrtek na hřišti soupeře ujalo na konci první půle gólem Dordiče z penalty vedení. Dynamo nicméně krátce po pauze rovněž z pokutového kopu vyrovnalo a ve čtvrté minutě nastavení nakonec strhlo vítězství na svou stranu.

Trenér Táborska Roman Nádvorník navzdory inkasované brance z konce utkání neklesá na mysli. „Znovu se ukázalo, že ve fotbale rozhoduje každá chybička. Myslím si, že nás to spíše posílí. Před našimi fanoušky jsme doma silní. Chceme vyhrát a udělat poslední krok. Dvojzápas máme dobře rozehraný,“ cituje klubový web jednapadesátiletého stratéga.

Vyškov přišel po nevydařeném jaru o možnost postoupit přímo z prvního místa. V závěrečných pěti kolech soutěže navíc získal jediný bod, a do baráže tak nešel v ideálním rozpoložení. „Není kam uhnout. Jdeme na to,“ hecuje před odvetou trenér Jan Kameník.

Také jeho svěřenci budou muset dotahovat jednobrankové manko. Úvodní zápas rozhodla trefa Čavoše ze 42. minuty. „Tentokrát půjde o venkovní duel, takže podpora karvinských fanoušků bude asi velká. Jsem ovšem přesvědčen, že by to mohlo kluky motivovat a mohli by to brát jako pozitivní faktor,“ věří.

FC SILON Táborsko – SK Dynamo České Budějovice (02.06.2024, 17:30)

Rozhodčí: Karel Rouček – Jan Paták, Matěj Vlček – Jan Machálek
Delegát utkání: Radim Adamec
Delegát svazový: Tomáš Kovařík

MFK Karviná – MFK Vyškov (02.06.2024, 17:30)

Rozhodčí: Dominik Starý – Petr Caletka, Petr Antoníček – Filip Kotala
Delegát utkání: Zdeněk Duda
Delegát svazový: Josef Bábíček