07.06.2024 | Petr Dejnožka | Rozhovory

Brankářská opora na cestě vzhůru. Chrudim mi přirostla k srdci, hlásí Floder

Foto: mfkchrudim.cz
Do Chrudimi přišel před dvěma a půl lety ze Zbrojovky Brno a ihned se stal naprosto suverénní jedničkou. Za celé své působení do branky pouštěl náhradníky jen sporadicky. Nyní je Jiří Floder na cestě směrem k prvoligovému angažmá, které, jak naznačil i trenér Radek Kronďák, v současné době aktivně řeší.

Jirko, jak hodnotíte uplynulou sezonu z týmového hlediska?
Sezónu hodnotím určitě pozitivně. Podařil se nám úspěch, který se ještě doposud v Chrudimi nedokázal realizovat. I když start do sezóny nebyl ideální, tak si pak vše postupně sedalo a nakonec z toho bylo výborné páté místo. Základem byla zdravá kabina, celou sezónu jsme drželi při sobě za jakékoliv situace.

Mužstvo dávalo velké množství branek, ale hodně jich i dostávalo. Minulou sezonu to bylo přesně naopak. Čím si změnu vysvětlujete?
Oproti minulé sezóně jsme se mnohem více pouštěli do rozehrávky už od zadních řad. Byli jsme více na balonu, dostávali jsme se pak mnohem více do šancí a z toho pramenily góly. Nemyslím si, že bychom v defenzívě nějak výrazně propadali. V této sezóně, oproti minulé, jsme však dostávali mnohem více gólů ze standardek. To podle mě hrálo velkou roli v tom, že jsme obdrželi nyní více gólů.

Několikrát jste Chrudim hodně podržel. Jaký zápas sezony se vám vybaví jako nejvydařenější a proč?
Z mého pohledu, co si teď vzpomínám, tak by to byl asi zápas teď na jaře v Opavě. Celý zápas jsme zodpovědně bránili, připsal jsem si pár zákroků a společně jsme odvezli cenný bod z těžkého prostředí. Pokaždé si cením, když můžu klukům pomoct k bodům a ideálně k vítězství. Navíc jsme v tu dobu měli několikazápasovou sérii bez čistého konta, kterou se nám podařilo zlomit.

Záda vám kryl Jáchym Šerák. Jaká jste byli brankářská dvojka, jaký je to parťák?
Se Šerym výborně vycházíme na hřišti i mimo něj. Na trénincích mezi námi panuje kamarádská atmosféra, ke které hodně přispívá i trenér Pavlík. V takové atmosféře se pak dobře pracuje a můžeme se posouvat dál. Musím zaklepat, že v Chrudimi mám štěstí na dobré parťáky.

Otázka, která všechny chrudimské fanoušky zajímá asi nejvíce – už víte, jak to s vámi bude v příští sezoně? Trenér Kronďák mluvil o zájmu z FORTUNA:LIGY...
Ke konci června mi končí v Chrudimi smlouva a teď se řeší, jaká bude moje další budoucnost. Můžu potvrdit trenérova slova, že se teď řeší angažmá v nejvyšší soutěži. Bohužel teď nemůžu být konkrétnější.

Pokud to znamená, že je vaše štace v Chrudimi u konce, jak ji budete zpětně hodnotit? Po konci ve Zbrojovce jste byl opravdu neotřesitelnou jedničkou.
Pokud by tato sezóna byla opravdu moje poslední v Chrudimi, tak budu svoje angažmá zde rozhodně hodnotit jen pozitivně. Poznal jsem zde za dva a půl roku uvnitř klubu mnoho skvělých lidí, kteří pro něj dýchají. Klub mi za tu dobu přirostl k srdci. Jsem také vděčný za to, že jsem měl po celou dobu mého působení zde důvěru vedení a trenérů. Nezapomenu taky na skvělou partu kluků, která vždy táhla za jeden provaz.

Co byste Chrudimi chtěl popřát do dalších sezon?
Klubu přeji jen to nejlepší ve všech směrech a ať přináší chrudimský fotbal radost všem svým příznivcům. Ideálně, aby dosahoval na podobná umístění a pokud možno ještě lepší, než jsme dokázali vybojovat tento rok my.