26.08.2018 | Pavel Kortus | Zápas

České Budějovice ukončily ústeckou sérii a dostaly se do čela soutěže

České Budějovice - Dynamo počtvrté doma vyhrálo a ukončilo šestnácti zápasovou vítěznou sérii ústecké Army. Jihočeši ve vyrovnaném a pohledném utkání šli do vedení po půlhodině, kdy se trefil Ledecký. Druhý zásah obstaral dvacet minut před koncem kapitán Kladrubský. Českobudějovičtí se díky výhře posunuli do čela FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, Severočeši naopak musejí přijmout první porážku.
30' Ledecký
71' Kladrubský
46' Havelka
bez karet
Křížek – Kladrubský, P. Novák, L. Havel, Helešic – Javorek, Havelka – Wermke (82. Pouček), Grajciar (64. Gebert), Mršić (87. Táborský) – Ledecký
Na lavičce: Staněk, Řezáč, Čavoš, Šplíchal
Trenér: David Horejš
Lindr – Strada, J. Peterka, Pimpara, Leibl – M. Bílek (78. Matějka) – Krátký (78. R. Dvořák), D. Richter, Miskovič, D. Procházka (72. Šup) – Jindráček
Na lavičce: Tvrdoň, Nágl, Drame, Výborný
Trenér: Aleš Křeček
Rozhodčí: Hrubeš – Vodrážka, Hock • Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov • Diváci: 1985

Hned od úvodu bylo znát, že se potkávají týmy ze špičky tabulky. Hrál se atraktivní fotbal, oba celky chtěly útočit. Po rychlém nástupu Army měl první možnost Grajciar, ale Lindr jeho pěkný volej vytáhl na roh. Hosté pak stále častěji připomínali, proč před utkáním vyhráli šestnáct zápasů v řadě.

V pětadvacáté minutě Dynamo podržel brankář Křížek, který v brejku sebral Procházkovi skokem pod nohy velkou šanci. Obraz hry se změnil ve 30. minutě. To Dynamo vymyslelo rychlou akci a po centru Helešice z levé strany se dostal k hlavičce David Ledecký a přetavil ji ve vedoucí gól svého týmu. Jihočeši ožili a do konce poločasu kontrolovali hru. Aktivní Ledecký měl navíc další střelecké pokusy, ale branku vždy přestřelil. Jihočechy tak hřál o poločasové přestávce těsný náskok.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji svěřenci Davida Horejše. Po přímém kopu Mršiče se natahoval Novák, ale na míč nedosáhl. Pak ze střední vzdálenosti vypálil Javorek a jeho skrytou ránu vytěsnil Lindr reflexivně. Záhy po Mršičově centru hlavičkoval na malém vápně Wermke, ale místo druhého gólu trefil jen bránícího hráče. Z úvodního tlaku černobílí nevytěžili druhý gól, a tak se opět do útoku vrhli Severočeši. Hodně nebezpečný byl šikovný Richter, ale do velkých možností Dynamo hosty nepouštělo.

Naopak v 70. minutě po ústecké chybě šli domácí tři na jednoho, Wermke ale situaci pokazil, nepřipravil Ledeckému snadný gól a sám vystřelil. Lindr míč vyrazil na roh. Z něho však už Dynamo udeřilo. Odražený míč si zpracoval Jiří Kladrubský a levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jihočeši nepolevili a mohli přidat třetí branku, Mršič však jen orazítkoval břevno. Arma nesložila zbraně a Matějka mohl snížit, jenže zblízka hlavičkoval pouze do míst, kde stál Křížek. Brankář černobílých si poradil i se šancí Jindráčka. Dynamo už si tak pohlídalo cenné vítězství 2:0, díky kterému se dostalo do čela F:NL. Dlouhá ústecká vítězná série naopak skončila.

David Horejš (trenér Dynama): „Čekal nás těžký soupeř a jsme moc rádi, že jsme utkání zvládli. Dostali jsme se do vedení a jsem spokojen hlavně s druhým poločasem, kdy jsme byli aktivní. Za stavu 2:0 nás podržel Zdeněk Křížek. Utkání jsme si pak pohlídali. Divákům se utkání muselo líbit a chtěl bych jim poděkovat za to, že přišli a fandili. Do reprezentační přestávky nás čekají ještě zápasy v poháru s Litoměřickem a v lize v Pardubicích, které chceme zvládnout.“

Aleš Křeček (trenér Ústí nad Labem): „Jeli jsme do Budějovic s velkou pokorou, ale zároveň jsme chtěli uhrát dobrý výsledek. V první půli jsme hráli aktivně, ale nepovedlo se nám skórovat. I ve druhém poločase jsme hráli velice slušně, i proto jsem hráčům po zápase za výkon poděkoval. Bohužel nám zápas nevyšel výsledkově. Ale gratuluji soupeři k vítězství. Pro diváky to byl velice pohledný zápas, na druholigové poměry velice kvalitní utkání. Budeme v aktivní hře pokračovat i v dalších zápasech.“