16.03.2019 | Matěj Vybíral | Zápas

Vysočina porazila Sokolov 1:0, rozhodl Klíma už ve 2. minutě

Jihlava - V utkání 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Jihlavou a Sokolovem hrýly prim obrany obou mužstev, Vysočině stačila jediná branka už ze 2. minuty. Baník byl sice aktivnější ve druhé půli, ale srovnat nedokázal.
2' Klíma
11' Tijani
41' Preisler
50' Chlumecký
87' Veselý
74' Hlavatý
80' Vávra
Veselý – P. Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Vaculík, Machuča (73. Klobása) – Petr (77. Šefčík), Šulc, Zoubele – Jiří Klíma (82. Jawo).
Na lavičce: Dutka, Vedral, Šlein, Šumský
Trenér: Radim Kučera
Belaň – A. Čihák, Stropek, Beránek (69. Dan. Novák), Jakub Dvořák II. – Hlavatý, Glaser – Štípek, O. Ševčík (82. Liener), Machek – Martin Holek (59. Vávra).
Na lavičce: Dvořák I., Mišůn, Kosak, Ruml
Trenér: Vítězslav Hejret
Rozhodčí: Vojkovský – Horák, Lakomý • Stadion: Stadion v Jiráskově ulici • Diváci: 894

Domácí svého soupeře zmrazili hned první útočnou akcí. Dominik Preisler využil prostoru na levé straně, následně přihrál do pokutového území, kam si naběhl Jiří Klíma a povedenou střelou otevřel skóre hned v samotném úvodu utkání.

Vysočina byla v první půli mírně aktivnější, ale další tutovku si vypracovat nedokázala. Střela Vaculíka z dobré pozice skončila mimo, Klímův pokus po rohovém kopu byl sražen. Belaň musel zasahovat při ráně Lukáše Zoubeleho, ale neměl veliké starosti a balon pokryl. Hosté hrozili jen ojediněle, z dálky pálili Hlavatý nebo Petr Glaser, ani jeden z nich ovšem nemířil přesně, do kabin tak šel Baník s jednobrankovým mankem.

Sokolov se snažil hrát ve druhém poločase ofenzivněji, ale málem to byli domácí, kteří skórovali podruhé, ovšem Machučova střela po pasu Zoubeleho nebyla přesná, ačkoliv jihlavský záložník byl ve vápně osamocený.

Baník měl největší příležitost na srovnání v 67. minutě. Vaculík předvedl obrovskou chybu v rozehrávce, míč mu v pokutovém území sebral Stanislav Vávra a hned střílel, výborně se ovšem předvedl gólman Veselý, jenž tutovku zneškodnil.

Hosté sice měli územní převahu a vypracovali si několik rohových kopů, ale z nich jihlavskou branku neohrozili. Naopak Vysočina si mohla výhru pojistit, Jiří Klíma obešel Belaně, avšak z úhlu trefil jen tyč. To ovšem nemuselo domácí mrzet, Jihlava porazila Sokolov 1:0 a minimálně do zítra je druhá pouze o bod za Českými Budějovicemi.