05.10.2019 | Matěj Vybíral | Zápas

Třinec ztratil vedení 2:0, přesto nakonec dokázal Vítkovice porazit

Třinec - Zápas 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Třincem a Vítkovicemi nabídl gólově bohatou podívanou. Domácí šli do vedení díky gólům Akulinina a Kubaly, jenže do poločasu snížil Stříž a po pauze srovnal Buchvaldek. Nakonec o výhře domácích rozhodl v 72. minutě Bedecs.
10' Akulinin
23' Kubala
72' Bedecs
25' Stříž
49' Buchvaldek
36' Kubala
40' Janoščín
59' Samiec
(po utkání) Matěj
53' Holiš
59' Cverna
65' Balcárek (trenér)
67' Surzyn
Adamuška – Kušnír, Bedecs, Gáč, Janoščín – Omasta (61. Arroyo), Samiec, Machalík, Hlúpik – Kubala (71. Valenta), Akulinin (83. Tijani).
Na lavičce: Chmiel, Janošík, Vaněk, Wojnar
Trenér: Svatopluk Habanec
Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna, Klusák (86. Martišiak) – Motyčka (79. M. Kovařík), Matěj – Buchvaldek, Zorvan, Stříž (79. Kania) – Chvěja.
Na lavičce: Simkanič, Bzirský, Suchan
Trenér: Jiří Balcárek
Rozhodčí: Dorušák - Vodrážka, Lakomý • Stadion: Stadion Rudolfa Labaje • Diváci: 369

Třinečtí fotbalisté vstoupili do zápasu mnohem lépe, v 10. minutě vybojovali přímý kop z dvaceti metrů. Do balonu se opřel Leonid Akulinin a s pomocí teče překonal brankáře Květona, míč zapadl k levé tyči.

Následný úsek hry mezi 20. a 30. minutou nabídl spoustu zajímavých situací. Před domácí brankou Vítkovice vytvořily veliký závar a z dorážky mohl skórovat Chvěja, avšak v obrovské příležitosti trefil jen brankáře Adamušku. Naopak Třinec v produktivitě zářil. Přetažený centr Hlúpíka z levé strany vrátil do malého vápna Kušnír a osamocený Filip Kubala už měl práci jednoduchou.

O dvě minuty později dokázali hosté snížit. Buchvaldek přihrál z levé strany na zadní tyč a kombinaci dvou bývalých třineckých hráčů zakončil gólově Michal Stříž. Vzápětí mohly Vítkovice dokonce srovnat. Po Chvějově pasu pálil ostře k bližší tyči Klusák, jehož ránu vytěsnil Adamuška na roh.

Hosté pokračovali v útočném snažení. Stříž našel pěkným centrem v pokutovém území Motyčku, další parádní zákrok předvedl Adamuška. Do šaten tak šel Třinec s jednogólovým náskokem.

Vítkovice však smazaly manko už ve 49. minutě. Rychlou akci rozjel znovu Stříž, na jeho pas nedosáhl ve skluzu Samiec a osamocený Lukáš Buchvaldek dokázal přelobovat Jiřího Adamušku. Domácí mohli ihned odpovědět, po Omastově centru hlavičkoval Hlúpík, Květon předvedl reflexivní zákrok.

V 72. minutě přišla nakonec rozhodující trefa zápasu. Imrich Bedecs dostal příliš mnoho prostoru na pravé straně pokutového území a nádhernou ranou zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu Květonovy branky!

Ostravané si vytvořili ještě jednu dobrou šanci na srovnání. Pěknou kombinaci po ose Surzyn, Buchvaldek a Holiš zakončoval poslední jmenovaný z prostoru penaltového puntíku. Gólman Adamuška domácí podržel dalším skvělým zákrokem a vytěsnil míč nad břevno. V nastaveném čase ještě mohl stvrdit třineckou výhru unikající Tijani, ale Květon proti němu včas vyběhl.

Třinec tedy udolal Vítkovice 3:2 a zvítězil ve čtvrtém zápase v řadě. Navíc drží šňůru sedmi utkání bez porážky a v tabulce je s 19 body pátý, zatímco Vítkovice mají jen osm bodů a jsou třinácté.