11.06.2020 | Petr Komárek | Zápas

Vlašim obrala poslední Vítkovice, ze svých šancí dokázala dvakrát udeřit

Ostrava – Fotbalisté Vlašimi navázali na vítězství nad favorizovanou Duklou Praha. Ve 22. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY uspěli ve Vítkovicích 2:0. O rozhodující branku utkání se v prvním poločase postaral člen středové řady Středočechů Svoboda. Pojistku přidal v nastavení druhé půle střídající Vedral. Ostravský tým na jaře nebodoval ani na šestý pokus.
31' Svoboda
90' Vedral
69' Celba
83' Holiš
83' Svoboda
90' Průcha
Květon – Celba (84. Martiník), Cverna, Holiš, Russmann (61. Helebrand) – Putyera (61. Bolf), Ožvolda (75. Plesník), Chvěja, Kania – Matoušek (46. Martišiak), Macej.
Na lavičce: Netolička, Mládek
Trenér: Jaroslav Netolička
Bačkovský – Hašek, Štochl, Broukal, Kadlec – Breda, Blecha, Janda (54. Fotr), Svoboda – Záviška (87. Vedral), Dias (54. Průcha).
Na lavičce: Řehák, Frizoni, Sváta, Diamé
Trenér: Daniel Šmejkal
Rozhodčí: Houdek – Caletka, Hrabovský • Stadion: Městský stadion Ostrava-Vítkovice • Hráno bez diváků

V úvodu nadělal Bačkovskému problémy Kania. Hostující brankář ošidný centr vítkovického záložníka odvrátil pouze na roh. Vlašim podnikla rychlý kontr, v jehož závěru Květon lapil dalekonosný pokus Diase. Stejný hráč Vlašimi v osmnácté minutě přihrál Záviškovi, který jako první v zápase skóroval. Gól ovšem neplatil kvůli ofsajdu.

Velkou šanci si středočeský celek vytvořil po kombinaci v blízkosti šestnáctky. Balon obdržel Svoboda, jeho střelu na bližší tyč ale výborným zákrokem zlikvidoval Květon. Po půlhodině hry však už domácím nepomohl ani on. Vlašim dokázala potrestat soupeřovu chybu ve středu pole, z levé strany to zkusil Václav Svoboda a prolomil bezbrankový stav.

Další zaváhání Ostravanů přišlo ve 38. minutě. Při rohovém kopu propadli a brejk táhli Záviška s Diasem. Prvně jmenovaný ovšem situaci nevyřešil dobře. Místo střely se rozhodl pro nahrávku a zakončení Brazilce Diase Květon vyrazil. Záviška měl vůbec smůlu, což dokumentovala akce z první desetiminutovky druhého poločasu. Po přízemní střele mu ke gólu scházelo jen málo. Přesněji pár čísel, Květon totiž s vypětím všech sil vyškrábl míč vedle.

Hosty promarněné možnosti málem mrzely. Zpoza vápna vypálil Kania a Bačkovský se stejně jako zkraje utkání musel pořádně činit. Vítkovické naděje na bodový zisk dál držel skvělý Květon, který zblízka odolal střídajícímu Fotrovi. Výběru trenéra Netoličky to však nebylo nic platné, ve zbývajícím čase vyrovnat nedokázal. Naopak Vlašimští na svůj triumf ještě přidali razítko, v nastavení se o něj postaral nehlídaný Filip Vedral. V té chvíli přitom nebyl na trávníku ani deset minut.