11.07.2020 | Martin Augustin | Zápas

Dukla porazila Varnsdorf 2:1 a udrží si třetí příčku

Praha – V předposledním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si fotbalisté Dukly Praha zajistili třetí příčku v tabulce výhrou nad Varnsdorfem. Domácí šli do vedení ve 41. minutě po gólu Kozmy, ale ve druhém poločase srovnal Schön a o konečném výsledku pak rozhodl až gól Jakaba.
41' Kozma
57' Jakab
50' Schön
64' Chlumecký
70' Kubista
79' Lehoczki
90' Tajnert (masér)
F. Rada – Chlumecký, Piroch, Jakab – Kozma, Daniel Tetour (84. Kovaľ), Doumbia, D. Souček (76. Ayong), Preisler (84. Krunert) – Lukáš Holík (76. Ullman), Fábry (58. Hadaščok).
Na lavičce: Hruška, Fišl
Vaňák – Daniel Novák (73. Zezula), Lehoczki, M. Kubista, Heppner – Bláha, Kocourek – D. Breda, Ondráček (73. L. Novák), Šimon (85. Pajkrt) – Schön (85. Kubr).
Na lavičce: Samoel, Kouřil
Rozhodčí: Klíma - Vlasjuk, Poživil • Stadion: Stadion Juliska • Hráno bez diváků

V předposledním 29. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přehrála pražská Dukla na Julisce Varnsdorf 2:1 a zajistila si tak třetí místo v tabulce. To hosté klesli na předposlední místo a v závěrečném kole budou hrát o všechno. Převahu Dukly v první půli podtrhl krátce před přestávkou hlavičkou po rohu Kozma. Hosté po změně stran rychle srovnali zásluhou Schöna, Pražanům však vrátil o pár minut později vedení Jakab, jenž si připsal druhou vítěznou trefu v řadě.

Jako první zahrozili o záchranu bojující hosté. Schön dokonce poslal míč do sítě, ale pomezní mu odmával ofsajd. Poté už převzala otěže zápasu Dukla. V 6. minutě vyrazil Holíkovu ránu nohama brankář Vaňák. Tomu pak pomohla i obrana, která zablokovala gólové zakončení Tetoura. Poté byl blýzko ke gólu Fábry, jenž z přímého kopu minul bránu jen o pár centimetrů.

A nápor Pražanů neuvadal. Hlavičku Kozmy brilantně vytáhl na roh Vaňák, kterého pak po Doumbiově bombě z pravé strany šestnáctky dokonce zachránilo břevno. Ve 41. minutě už byl však gólman Varnsdorfu bezmocný, když ho po rohovém kopu hlavou překonal Daniel Kozma. Po prvním poločase tak Dukla vedla nad Varnsdorfem 1:0.

Do druhého dějství odstartovali Severočeši výborně. Po Šimonově centru z levé strany balón doputoval k Patrikovi Schönovi, který přízemní střelou z prostoru penaltového puntíku vyrovnal. Dukla však dokázala rychle odpovědět. Po Pirochově přihrávce sice z úhlu neprostřelil Vaňáka Preisler, ovšem po následném rohu a zmatcích před bránou napálil balón zblízka pod břevno Josef Jakab.

S blížícím se závěrem utkání si Varnsforfští sice vytvořili jakous takous územní převahu, ale s výjimkou solidní příležitosti Schöna, kterému střela nesedla, si žádnou šanci k vyrovnání stavu nevypracovali. Dukla tak těsný náskok již udržela.